cz  Czech      uk  EN

MAN Lion’s Regio – elegantní řešení linkové a zájezdové dopravy!

Meziměstský autobus MAN Lion’s Regio s nadčasovým typickým designem oblých tvarů je dnes již neodmyslitelnou součástí mnoha flotil českých dopravců. Za největší přednost považujeme využitelnou hodnotu univerzálního autobusu, vhodného nejen pro běžnou regionální dopravu, ale i pro turistické cesty na středně dlouhé vzdálenosti. Autobus Lion’s Regio vnitřním vybavením, které si v ničem nezadá s interiéry zájezdových autokarů, určitě příjemně každého překvapí.

MAN Lion’s Regio je jedním z autobusů pro veřejnou dopravu, který s potěšením prezentujeme v rámci projektu EUROTRANS – AUTOTEC Bus. Linková a městská doprava je důležitou a neoddělitelnou součástí složité dopravní infrastruktury našeho státu. Organizace dopravy, provozování dopravy a obchod s dopravními prostředky, hledání optimálních ekonomických řešení a představení nových a osvědčených produktů v dopravě je náplní nového interaktivního projektu EUROTRANS – AUTOTEC.

Autobusy MAN A NEOPLAN: postupně vám představíme zajímavé produkty společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o., které jsou v nabídce pro české dopravce v segmentu linkové, městské i zájezdové dopravy značek MAN i NEOPLAN, včetně všech postupně přicházejících letošních novinek.

Osvědčený MAN Lion’s Regio, co nás zaujalo?

 Měli jsme možnost si prohlédnout, vyfotografovat a vyzkoušet krátkou verzi 12 m s motorem Euro 5  s manuálním řazením. Již na první pohled je hodně zajímavé boční prosklení, kde tmavá skla jsou protažená až k hraně zavazadlových prostorů. V kombinaci s bílým lakováním působí toto řešení velmi efektně. Zaoblené tvary Lion’s Regio s charakteristickou maskou dotváří nezaměnitelnou podobu pro autobusy MAN. Nároky na kulturu cestování se stále zvyšují, provedení vnitřního prostoru v kombinaci s nápaditým řešením osvětlení prostoru pomocí odraženého světla vytváří mimořádně příjemné prostředí. Pohodlná polohovatelná, vysoká sedadla s intuitivním ovládáním loketních opěrek, s výrazným, příjemným odstínem modrého čalounění dotvářejí celkově příjemný pocit. Nástupní prostor předních i zadních dveří je řešen pomocí monolitického výlisku schodů, které se díky zaoblení hran dá dobře udržovat a na první pohled působí také dobrým dojmem hned při nastupování do autobusu.

Zaujalo nás i samotné pracoviště řidiče s nápadným elipsovitým tvarem přístrojového panelu s přehledně umístěnými přístroji a ovládacími prvky „ vše po ruce“.

MAN uvádí: „Zde se stává z práce radost… Profesionální řidiči oceňují ergonomické pracovní místo, které usnadňuje práci a podporuje koncentraci. Pokud jako řidič máte při práci více zábavy, mohla by to být zásluha právě autobusu Lion’s Regio.   

text, foto: Zdeněk Nesveda

použité materiály:  MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o

 

 

Meziměstské autobusy MAN Lion’s Regio – tiskové sdělení MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Autobus MAN Lion’s Regio s výškou podlahy 860 mm a výškou vozidla 3,4 m je představitelem vysokopodlažního autobusu v rámci segmentu regionální linkové dopravy, který může být nasazen také na kratší příležitostné zájezdy např. během víkendu. Se sedadly zájezdového autobusu, kuchyňkou a toaletou je možné ho zcela přizpůsobit výletnímu využití. Protože se ve všední dny osvědčuje při nasazení na linkách a o víkendech jako autobus na zájezdy, je MAN Lion’s Regio s oblibou označován za „autobus, který umí vydělávat dvakrát“ nebo za „to nejlepší ze dvou různých světů“. Je vybaven výměnnou podestou a rovněž na přání zdvihacím zařízením pro invalidní vozíčky v oblasti zadního nástupu. Po osmé v řadě zvítězil ve čtenářské anketě německé vydavatelské skupiny „Nejlepší užitková vozidla 2012“ v kategorii „meziměstské autobusy“. Moderní, již vícekrát oceňovaný design v sobě slučuje díky hluboko usazeným bočním oknům prvky linkového autobusu i plnohodnotného zájezdového autobusu. Pocit velkorysého prostoru je vyvolán díky velkoplošnému bočnímu prosklení, velké výšce ke stání a objemným, volně přístupným prostorům pro odkládání zavazadel. MAN nabízí řadu Regio ve třech verzích. Dvě jsou dvounápravové: první o délce 12,25 m s 49 až 55 sedadly a druhá pod označením MAN Lion´s Regio C s délkou 13,01 m s maximálním počtem sedadel 59. Třínápravová verze MAN Lion’s Regio L měří 13,90 m a disponuje 57 až 63 místy k sezení. U podvozku se u Lion´s Regio jedná o plnohodnotnou a robustní konstrukci zájezdových autobusů MAN. Zadní náprava je hypoidní, u třínápravové verze je doplněna o adhezně řízenou vlečenou nápravu.

Motory MAN

z oblasti linkové dopravy pocházejí horizontálně vestavěné motory  D 20 Common Rail o výkonu 320 či 360 k. S elektronicky řízeným filtrem pevných částic CRTec® vyhovují standardu EEV, což se cení zejména u regionální linkové dopravy. Nejsilnější motorizaci představuje 400 k silné provedení, které s bezúdržbovým katalyzátorem MAN PM-KAT® plní aktuálně platnou normu   Euro 5.

Další informace na: www.mantruckandbus.cz

Program Efektivní doprava společnosti MAN Truck & Bus

Nárůst dopravy a provozu na evropských silnicích dále zesiluje. Současně se doprava kvůli dlouhodobě omezeným zdrojům energie stále zdražuje. Jako jeden z předních světových výrobců nákladních vozidel a autobusů vytváří MAN Truck & Bus důležitý příspěvek k neustálému zvyšování efektivity dopravy. MAN nabízí rozsáhlý program pro snižování celkových provozních nákladů (Total Costs of Ownership). Efektivita dopravy sdružená v oblastech technologie, servisu, řidiče a budoucí expertizy chrání životní prostředí a je přidanou hodnotou pro naše zákazníky.

MAN Lion´s Regio L – Společnost Tourbus převzala tři nové autobusy MAN

Fotogalerie  MAN Lion’s Regio

 

 

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.