cz  Czech      uk  EN

FlixBus a TURANCAR spoločne začínajú predávať cestovné lístky na 260 spojov týždenne

.

  • 17 nových slovenských zastávok v predajnej sieti FlixBusu – Nitra, Sereď, Žiar n. H.,Topoľčany, Piešťany, Prievidza a ďalšie
  • Dopravu zabezpečuje významná slovenská dopravná spoločnosť TURANCAR so sídlomv Nitre
  • Vyšší štandard služieb vďaka novým autokarom značky Setra: USB zásuvky, Wi-Fi v kvalite LTE a väčší priestor medzi sedačkami

Praha/Nitra, 11. februára 2019 – Globálny poskytovateľ mobility FlixBus a tradičný slovenský autobusový dopravca TURANCAR nadviazali významnú spoluprácu v oblasti predaja. Od teraz bude možné v sieti FlixBusu zakúpiť cestovné lístky na viac ako 260 spojov za týždeň, ktoré obsluhuje slovenský rodinný dopravca s tridsaťročnou tradíciou. FlixBus do svojej siete začlenuje ďalších 17 nových zastávok na Slovensku.

Obyvatelia stredného a západného Slovenska týmzískajú jednoduchšie spojenie s celou Európou a širšiu ponuku služieb na palube autobusov. Už teraz si môžu zákazníci na internetových stránkach FlixBusu zakúpiť cestovné lístky na cesty medzi novými zastávkami na Slovensku. Globálny dopravca do svojej predajnej siete začleňuje vnútroštátne trasy, ktoré prevádzkuje jeden z najvýznamnejších slovenských dopravcov – spoločnosť TURANCAR.

Ide o každodenné regionálne spojenia medzi Bratislavou a Topoľčanmi, Bratislavou a Banskou Bystricou, Bratislavou a Nitrou a v priebehu nasledujúcich dní aj o denné i nočné medzinárodné linky z Banskej Bystrice do Prahy. Do siete sa začlenia mestá, ako sú Nitra, Sereď, Žiar nad Hronom, Topoľčany, Piešťany, Prievidza a ďalšie. Na stránkách FlixBusu tak bude možné zakúpiť cestovné lístky na viac než 260 nových spojov za týždeň.

„Máme veľkú radosť, že vďaka spolupráci so spoločnosťou TURANCAR môžeme rozšíriť ponuku zastávok v našej sieti. Slovensko má významnú geografickú polohu, zatiaľ sme ho pokrývali ponukou medzinárodných liniek spájajúcich okolité štáty. Najnovšie tak môžu zákazníci na FlixBuse zakúpiť aj cestovné lístky na regionálne spoje. Ide o prvý spoločný krok smerom. k vylepšeniu ponuky a kvality autobusovej prepravy na Slovensku,“ uvádza Pavel Prouza, riaditeľ FlixBusu pre Českú republiku a Slovensko.

Pohodlnejšie cestovanie vďaka novým autobusom a neobmedzenej sieti Wi-Fi Medzi Banskou Bystricou, Nitrou, Topoľčanmi a Bratislavou budú môcť zákazníci denne cestovať vo vyššom štandarde služieb, než na aký boli doteraz zvyknutí. K dispozícii budú mať neobmedzené pripojenie k sieti Wi-Fi kvality LTE, USB a elektrické zásuvky, väčší priestor medzi sedačkami a tým viac miesta na nohy.

Slovenský autobusový dopravca TURANCAR totiž při mpríležitosti 30. výročia založenia rodinnej firmy omladzuje svoj vozidlový park a kúpil tri desiatky nových autokarov značky Setra. Niektoré z nich obsluhujú práve linky, ktoré sú v predaji prostredníctvom spoločnosti FlixBus.

„Vďaka FlixBusu môžeme osloviť širší okruh cestujúcich a tiež tých, ktorí chcú cestovať po celej Európe. Tešíme sa, že zákazníci ocenia nový štandard služieb na palube našich autobusov a budú s nami cestovať o to radšej. Do nášho vozového parku postupne nasadzujeme novo zakúpené autobusy, ktoré cestujúcim poskytnú maximálne pohodlie a najvyššiu bezpečnosť,“ vysvetľuje Viliam Turan, majiteľ spoločnosti TURANCAR.

Slovenská spoločnosť TURANCAR bola založená v roku 1989 v Nitre pôvodne ako malá požičovňa áut a v tomto roku oslávi výročie. Okrem národnej i medzinárodnej linkovej dopravy sa zaoberá zájazdovou autobusovou dopravou, medzinárodnou kamiónovou prepravou, prevádzkuje cestovnú kanceláriu. Do portfólia spoločnosti patrí aj autorizovaný servis pre autobusy a nákladné vozidlá. Od roku 2014 sídli v novo vybudovanom servisnom centre, ktoré patrí medzi najmodernejšie na Slovensku. V súčasnosti má viac ako 220 zamestnancov a patrí k významným zamestnávateľom v regióne.

Najnovšie autobusy Setra Comfort Class disponujú najvyspelejšími systémami aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Sú vybavené napríklad elektronickými asistenčnými systémami, systémom ESP, asistentom núdzového brzdenia, asistentom udržiavania jazdného pruhu či optickým senzorom.

Medzinárodná expanzia FlixBusu – autobusové spojenie s Európou Sieť autobusov FlixBus ponúka v Európe viac ako 350 000 denných spojení do 2 000 destinácií, a to jednak do významných veľkomiest, jednak do odľahlých oblastí a regiónov. Zhruba 40 % zastávok zelených autobusov sa nachádza v mestách s menej než 20 000 obyvateľmi. Slovensko je k zelenej sieti pripojené od roku 2015. V roku 2018 tu FlixBus medziročne prepravil o 50 % viac cestujúcich než v roku 2017.

Ponuka služieb dopravcu každoročne rastie v celej Európe. Minulý rok začal prevádzkovať autobusové spoje v Bielorusku, nové vnútroštátne linky v Belgicku, Švajčiarsku, Poľsku a Švédsku a svoju ponuku zdvojnásobil v regióne Beneluxu. Z Bratislavy sa priamou linkou dostanete nielen do Viedne, Budapešti alebo Prahy, ale aj do Hamburgu, Bruselu, Florencie či Bukurešti.

TZ: FlixBus

.

.

.

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.