cz  Czech      uk  EN

FlixBus po roce působnosti v USA spouští nabídku i na východním pobřeží, propojí New York a Washington

  •  Největší evropský autobusový dopravce FlixBus rozšiřuje síť autobusových spojů v USA i na východní pobřeží, propojí New York City, Washington, D.C., Baltimore, Richmond a okolí
  • 65 % cestujících FlixBusu v USA před jeho nástupem nikdy necestovalo dálkovým autobusem
  •  Atraktivní zaváděcí cena od 4,99 dolarů za jízdenku

 New York, 29. května 2019FlixBus, největší evropský autobusový dopravce, rozšiřuje nabídku dálkových spojů i na východní pobřeží USA. Nově propojí města jako New York, Washington, Baltimore, Richmond a okolí až 11krát denně. Zelené autobusy vyjedou do ulic Manhattanu poprvé zítra 30. května, přesně rok a den od první jízdy zeleného autobusu na americkém kontinentě ve státě Kalifornie.

 

FlixBus USA

 

Spuštění dálkových spojů mezi New Yorkem a Washingtonem je velkým milníkem v celosvětové expanzi FlixBusu. Jedná se totiž o nejvytíženější trasu ve Spojených státech a jednu z nejrušnějších tras na světě,“ říká André Schwämmlein, spoluzakladatel a CEO společnosti FlixMobility, mateřské společnosti FlixBusu. „Po úspěšném představení našich služeb na západním pobřeží před rokem i následném rozvoji linek na jihu a jihozápadě USA se ukázalo, že Američané touží po alternativní nabídce cestování a jsou ochotni sednout do dálkového autobusu. Mnoho z nich poprvé v životě.“

FlixBus zahájil ve Spojených státech provoz v květnu roku 2018 na trasách spojující hlavní dopravní uzly na jihozápadě země, jako jsou Las Vegas, Los Angeles a další města. V březnu 2019 se rozvoj dopravní sítě v USA posunul směrem do států Texas, Louisiana a Mississippi, v dubnu pak vyjely první zelené autobusy i ve státě Utah.

Start linek na východním pobřeží proběhne přesně jeden rok poté, co první zelené autobusy vyjely na americké dálnice. Při příležitosti zavádění nových spojů na východě země nabízí FlixBus jízdenky od 4,99 dolarů, přičemž ceny se budou lišit v závislosti na sezónnosti a obsazenosti spojů.

Sdílená mobilita a ožívání autobusového trhu v Americe

V době, kdy si podle společnosti JD Power koupí každý rok méně mladých lidí vlastní automobil, tíhnou spíše ke sdílenému cestování nebo častěji zvažují cestování autobusem, nastupuje FlixBus, aby jim nabídl alternativní možnosti cestování zelenými autobusy. Podle výsledků průzkumu téměř 65 procent všech cestujících FlixBusu ve Spojených státech nikdy předtím dálkovým autobusem nejelo, což dokazuje, že dopravce pomáhá vytvářet a rozvíjet v oblasti americké dopravy nový trh.

„Pokud bychom chtěli podíl na trhu získávat tak, že jej pouze přebereme od konkurence, nebude to stačit,“ uvádí Pierre Gourdain, ředitel FlixBusu v USA. „Naším cílem je lidem ukázat, jak neefektivní je jezdit na výlety vlastním autem, ke všemu v době vysokých cen za pohonné hmoty i parkování a častých dopravních komplikací. Autobus poskytuje pohodlnou alternativu, která umožňuje lidem pracovat, relaxovat nebo spát, zatímco cestují, a ušetřit další finance na to, aby si výlet ještě více užili.“

Každodenní provoz autobusů FlixBus zajišťuje přes 300 dopravních partnerů po celém světě a vytváří tak zhruba 7 000 pracovních míst pro profesionální řidiče. Pouze v USA spolupracuje s FlixBusem 20 regionálních partnerů, kteří obsluhují více než 80 destinací.

TZ: FlixBus

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.