cz  Czech      uk  EN

Autobusy MAN Lion´s Regio pro ČSAD BUS Uherské Hradiště

Pět nových autobusů MAN Lion´s Regio bude jezdit na pravidelných linkách v regionu Uherskohradišťska. Dne 27.9.2013 slavnostně předali zástupci MAN Truck & Bus Czech Republic pět nových linkových autobusů MAN Lion´s Regio společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště. Významná zakázka vzešla z veřejné soutěže na dodávku pěti meziměstských autobusů v roce 2013, kterou společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště vypsala počátkem letošního května. V konkurenci dalších tří nabídek v ní nejlépe obstály autobusy společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic, a to nejen díky svojí kvalitě a ceně, ale i díky rozsahu poprodejních služeb.

Generální ředitel ČSAD BUS Uherské Hradiště Ing. Radislav Kusák (vlevo) přebírá symbolický klíč od nových autobusů z rukou obchodního ředitele MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. Tomáše Bretfelda. 

Společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště má jako svoji hlavní podnikatelskou aktivitu zajišťování pravidelné autobusové dopravy v regionu Uherskohradišťska s návazností na krajské město Zlín. V této oblasti budou nasazeny i nové autobusy MAN Lion´s Regio. Důležitou součástí portfolia služeb ČSAD BUS Uherské Hradiště je také provozování městské hromadné dopravy v Uherském Hradišti a dálkových linek do Brna a Prahy. Společnost vznikla v roce 2007 oddělením od firmy ČSAD Uherské Hradiště, která od té doby zajišťuje již jen kamionovou dopravu a servisní a další služby – mj. je servisním partnerem MAN. Vozový park ČSAD BUS Uherské Hradiště je tvořen 125 autobusy. V letošním roce společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště již jeden autobus MAN odebrala – jednalo se o zájezdový autobus MAN Lion´s Coach řady EfficientLine.

Technické údaje autobusů Lion’s Regio pro ČSAD BUS Uherské Hradiště

Délka: 12 250 mm
Šířka: 2 550 mm
Celková výška: 3 400 mm
Tech. přípustná   hmotnost: 19 500 kg
Rozvor: 6 120 mm
Průměr otáčení: cca 21 026 mm
Výška ke stání: 2 210 mm
Převis vpředu /   vzadu: 2 780 mm / 3 350 mm
Nástupní výška: 350 mm
Počet míst k sezení   / ke stání: 50 / 27
Místo pro kočárek ano
Motor: D2066 LUH 32 (Euro   5), diesel, 235 kW (320 k), zdvihový objem 10 518 cm3, točivý moment   1600 Nm při 1000-1400 ot./min
Převodovka: 6stupňová   synchronizovaná přímo řazená ZF
Objem nádrže: 300 l
Přední náprava: nezávislé zavěšení   kol
Hnací náprava: hypoidní
Odpružení vpředu /   vzadu pneumatické /   pneumatické
Rozměr pneumatik: 295/80 R 22,5
Velikost zavazadlového   prostoru: cca 5,6 m³
Bezpečnostní   systémy EBS včetně funkce   ABS, ASRESP
Dveře 1:  jednokřídlé cca 880 mm /
2:  dvoukřídlé cca 1310 mm
Klimatizace Spheros(max.chladicí výkon   33 kW)
Zasklení bočních   oken dvojité
Rádio Baseline s přehrávačem   CD
Barva bílá RAL 9010

 

Meziměstské autobusy MAN Lion’s Regio„autobus, který umí vydělávat dvakrát“

Autobus MAN Lion’s Regio s výškou podlahy 860 mm a výškou vozidla 3,4 m je představitelem vysokopodlažního autobusu v rámci segmentu regionální linkové dopravy, který může být nasazen také na kratší příležitostné zájezdy např. během víkendu. Se sedadly zájezdového autobusu, kuchyňkou a toaletou je možné ho zcela přizpůsobit výletnímu využití. Protože se ve všední dny osvědčuje při nasazení na linkách a o víkendech jako autobus na zájezdy, je MAN Lion’s Regio s oblibou označován za „autobus, který umí vydělávat dvakrát“ nebo za „to nejlepší ze dvou různých světů“. Je vybaven výměnnou podestou a rovněž na přání zdvihacím zařízením pro invalidní vozíčky v oblasti zadního nástupu. Již osmkrát zvítězil ve čtenářské anketě německé vydavatelské skupiny „Nejlepší užitková vozidla“ v kategorii „meziměstské autobusy“. Moderní již vícekrát oceňovaný design v sobě slučuje díky hluboko usazeným bočním oknům prvky linkového autobusu i plnohodnotného zájezdového autobusu. Pocit velkorysého prostoru je vyvolán díky velkoplošnému bočnímu prosklení, velké výšce ke stání a objemným, volně přístupným prostorům pro odkládání zavazadel. MAN nabízí řadu Regio ve třech verzích. Dvě jsou dvounápravové: první o délce 12,25 m s 49 až 55 sedadly a druhá pod označením MAN Lion´s Regio C s délkou 13,01 m s maximálním počtem sedadel 59. Třínápravová verze MAN Lion’s Regio L měří 13,90 m a disponuje 57 až 63 místy k sezení. U podvozku se u Lion´s Regio jedná o plnohodnotný a robustní konstrukci zájezdových autobusů MAN. Zadní náprava je hypoidní, u třínápravové verze je doplněna o adhezně řízenou vlečenou nápravu.

Vozidlo pohánějí horizontálně vestavěné motory D 20 Common Rail o výkonu 320 či 360 k. S elektronicky řízeným filtrem pevných částic CRTec® mohou vyhovovat standardu EEV, což se cení zejména u regionální linkové dopravy. Nejsilnější motorizaci představuje 400 k silné provedení, které s bezúdržbovým katalyzátorem MAN PM-KAT® plní aktuálně platnou normu Euro 5. Všechny tři výkonové třídy je možné dodat i v provedení Euro 6, a to díky kombinaci technologie SCR, EGR a s použitím filtru pevných částic DPF/CRT.

Další informace na www.mantruckandbus.cz

 MAN Group, jeden z největších evropských hráčů v oboru dopravního inženýrství, dosáhl v roce 2012 obratu 15,8 miliard Eur. Je výrobcem a dodavatelem nákladních vozidel, autobusů, vznětových motorů, turbo techniky a speciálních převodových zařízení. Společnost MAN zaměstnává celosvětově 54 300 zaměstnanců. Na trzích, kam dodává své produkty, dlouhodobě zastává vedoucí pozice.

 

 

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.