cz  Czech      uk  EN

ČSAD Autobusy České Budějovice dále investují do autobusů s pohonem na CNG

Společnost ČSAD Autobusy České Budějovice bude letos investovat do modernizace 50 milionů korun. Stejně jako loni koupí 15 nových autobusů s pohonem na zemní plyn (CNG). Do čtyř let chce mít na CNG 40 procent svého vozového parku. Řekl to dnes generální ředitel společnosti Vladimír Homola.

ČSAD Autobusy má letos srovnatelné výsledky hospodaření s loňským rokem, očekává zisk kolem 20 milionů korun. „Podstatné pro stabilní vývoj i přes klesající tržby z přepravy cestujících, jsou stagnující náklady, které významně ovlivňují malé autobusy,“ uvedl Homola.

Z celkem 200 autobusů tvoří vozový park 20 malých Rošero First, které společnost nakoupila v posledních dvou letech. Hlavním cílem investičních záměrů bylo snížení spotřeby nafty. „Dalšími důležitými investicemi z hlediska úspor jsou tak nové autobusy na zemní plyn, kterých jsme pořídili sedm na jaře a do konce roku koupíme dalších osm,“ uvedl ředitel. Po modernizaci nádraží v Písku a ve Vimperku letos firma zrekonstruovala nádraží v Kaplici.

Hodnota společnosti se zvyšuje

Hodnota majetku společnosti loni poprvé překročila hranici 300 milionů korun, a to především díky investicím do obnovy autobusového parku. Autobusy ČSAD loni ujely přes 11 milionů kilometrů a přepravily 7,2 milionu cestujících.

Společnost ČSAD Autobusy České Budějovice byla založena v roce 2003 jako nástupnická organizace společnosti ČSAD České Budějovice, jejíž historie sahá do roku 1949. Vedle pravidelné linkové dopravy zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Písku, příměstskou autobusovou dopravu v okolí Českých Budějovic, Písku, Milevska, Českého Krumlova, Kaplice, Prachatic a Vimperku.

Společnost zaměstnává 280 lidí. Jejím stoprocentním vlastníkem je rakouská ÖBB-Postbus.

Autor: ČTK

ilustrační foto: ČSAD Č.B. – autobus CNG, městská doprava v Písku

Zpravodaj ČSAD Autobusy České Budějovice v pdf: ctvrtletnik_201301

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.