cz  Czech      uk  EN

Pět nových autobusů a dva trolejbusy pro České Budějovice!

 

Obnova vozového parku českobudějovické městské hromadné dopravy pokračuje i v letošním roce. Na základě dvou výběrových řízení, která proběhla v první polovině roku bude dodáno pět autobusů a dva trolejbusy. ( foto: trolejbus Škoda 27 TR Solaris, ilustrační)

Autobusy IVECO Citelis 12M – dodávka z roku 2012, ilustrační foto: DPMCB

Pět nových autobusů a dva trolejbusy, které ještě v letošním roce začnou jezdit v ulicích města, jistě potěší všechny cestující městské dopravy. Jedná se o moderní nízkopodlažní vozy, které umožňují snadné nastupování a vystupování a splňují všechny současné požadavky na cestování veřejnou dopravou. Další navýšení počtu nízkopodlažních vozů v ulicích Českých Budějovic a blízkého okolí ocení nejen maminky s kočárky, vozíčkáři a hůře pohybliví cestující.

„Průběžná obnova vozového parku je velice důležitá a potřebná. Samozřejmě vyžaduje značné finanční prostředky a proto jsme rádi, že se nám daří v nákupu nových autobusů a trolejbusů pokračovat. V tomto ohledu je nutné zmínit, že kupní cena našich nových vozů je jedna z nejnižších, jakých lze v současné době na trhu dosáhnout.“ zdůraznil ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Za všech sedm vozů zaplatí DPmČB 46,7 mil. Kč

U pěti nových autobusů se bude jednat o osvědčené typy Iveco Citelis 12M., což jsou nízkopodlažní vozy o délce dvanáct metrů s kapacitou až 100 cestujících, z toho 29 sedících. Vozy jsou vybaveny vznětovým motorem Cursor 8 splňujícím emisní normu Euro 5.

Dva nové trolejbusy budou znamenat pro České Budějovice novinku. Jedná se o osmnáctimetrové plně nízkopodlažní čtyřdveřové článkové trolejbusy Škoda 27 Tr Solaris s celkovou kapacitou až 167 cestujících a tento typ je do vozového parku DPmČB zařazován poprvé. Výrobcem je plzeňská Škoda Electric ve spolupráci s firmou Solaris. Elektrická výzbroj je uložena v kontejneru na střeše vozidla, trolejbus disponuje asynchronním trakčním motorem. Komfort pro cestující zvyšují kromě plné nízkopodlažnosti vozidla také širší uličky mezi sedadly. Nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus může naklonit až k nástupní hraně zastávky.

Všechny nové vozy budou dodány na konci letošního roku. Provedeny budou v červeném barevném nátěru, který používá českobudějovický Dopravní podnik od konce loňského roku u všech nových a modernizovaných vozů. Součástí vybavení bude výklopná plošina pro invalidní vozíky a samozřejmostí je elektronický palubní systém, který mimo jiné poskytuje cestujícím informace o trase a zastávkách.

TZ: Dopravní podnik města České Budějovice

 První  dva článkové trolejbusy Škoda 27 Tr Solaris pro České Budějovice

Plzeňská Škoda Electric společně s polskou firmou Solaris vyrobila osmnáctimetrový plně nízkopodlažní čtyřdveřový kloubový trolejbus, který je určen pro městskou hromadnou dopravu a usnadňuje přepravu cestujících v době zvýšené kapacity. První trolejbus Škoda 27 Tr Solaris byl vyroben v roce 2009. Škoda Electric dodává veškerou elektrovýzbroj a provádí celkovou montáž tohoto třínápravového vozu.  Elektrická výzbroj je uložena v kontejneru na střeše vozidla. Trolejbus může být navíc vybaven pomocným dieselagregátem, který je umístěn v zadní části vozu a umožňuje jízdu i v místech bez trolejového vedení. Asynchronní trakční motor a mikroprocesorově řízený napěťový střídač s možností rekuperace výrazně snižují energetickou náročnost na provoz vozidla a náklady na údržbu.

Komfort cestujících zvyšuje plná nízkopodlažnost vozidla a širší uličky mezi sedadly. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Pohodlí při jízdě trolejbusem zlepšuje také výkonný systém vytápění, klimatizace celého vozu i přehledný informační systém. Nechybí ani vyklápěcí plošina pro vozíčkáře. Trolejbusy Škoda 27 Tr Solaris jezdí v Plzni a Ostravě. Nyní budou jezdit také v Českých Budějovicích.

TI: Škoda Electric

reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ „

INFORMACE O VELETRHU EUROTRANS, klik a jsi tam!

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.