cz  Czech      uk  EN

Ekologické autobusy SOR na plyn (CNG) pro Jižní Čechy

CNG české budějovice 1

ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s. obnovuje vozový park pro pravidelnou autobusovou dopravu. Dne 26.3.2014 převzala společnost 6 ks nových linkových autobusů SOR CG 10,5 s pohonem na stlačený zemní plyn.

SOR CG 10,5

Jedná se o vozidla s obsaditelností 39+34 cestujících a s prostorem pro přepravu dětského kočárku. Vozidla jsou vybavena přední světelnou tabulí pro informace o obsluhované lince a cílové stanici autobusu, pro zvýšení komfortu přepravovaných cestujících slouží sedadla s vysokými opěradly a klimatizace. Pět vozidel bude nasazeno na obslužnost linek v provoze Písek a jedno vozidlo v provoze Vodňany vzhledem k tomu, že je v Písku umístěna plnička CNG.

Společnost obnovuje vozový park vozidly s pohonem na CNG již druhým rokem, v roce 2013 nakoupila celkem 7 ks vozidel značky Rošero s tímto pohonem.

Přínosem tohoto typu pohonu je jejich ekonomická výhodnost a zejména významně nižší ekologická zátěž ve srovnání s naftovými motory.

CNG české budějovice

foto:  vozidla po převozu do dílen v Písku v areálu firmy JITEX a.s. Na druhém snímku zleva: hlavní dispečerka provozu Písek Marcela Václavíková, řidiči Alois Zoulík, Tomáš Kubín, Jaroslav Pšeničný, provozní dispečer Pavel Rybařík a řidič Milan Pišoja.

TZ: ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s.

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.