cz  Czech      uk  EN

Další autobusy SOLARIS Urbino na zemní plyn pro Ústí na Labem

Ústí nad Labem – Obnova vozového parku DPmUL pokračuje, rozšiřují se řady provozně úspornějších autobusů na stlačený zemní plyn. Dva dvanáctimetrové autobusy Solaris Urbino 12 CNG a jeden osmnáctimetrový Solaris Urbino 18 CNG dorazily do předlické autobusové vozovny v úterý 18. června. Do provozu budou zařazeny v prvním prázdninovém týdnu. Dvanáctimetrové vozy s obsaditelností 91 osob, z toho 31 sedících, dostaly evidenční čísla 62 a 63, kloubový autobus s obsaditelností 151 osob, z toho 44 sedících, pak bude jezdit po ústeckých ulicích s evidenčním číslem 805. Všechny autobusy jsou plně nízkopodlažní, s výškou nástupní hrany 32 – 34 cm.

Interiér nových autobusů je řešen obdobně jako u patnáctimetrových trolejbusů Škoda 28 Tr Solaris. Šedé sedačky z plastové skořepiny s červeno černým polstrováním sedadel doplňuje kontrastní žlutá barva úchopových tyčí. Za všechny tři vozy zaplatil Dopravní podnik celkem 17,395 mil. Kč bez DPH. „Cena dvanáctimetrového vozu činila 5,235 mil. Kč, osmnáctimetrového pak 6,925 mil .Kč,“ upřesňuje Milan Šlejtr, pověřený řízením Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

Dopravní podnik tak pokračuje v postupné obnově vozového parku autobusů, při současném zvyšování podílu vozů s pohonem na stlačený zemní plyn. Momentálně je ve flotile autobusů Dopravního podniku sedm vozů s pohonem na CNG a jejich počet by měl dále narůstat. „Provoz plynových autobusů je oproti naftovým o 2 – 3 Kč na kilometr levnější, a z dlouhodobého hlediska jsou tedy výhodnější,“ vysvětluje Šlejtr.

Přestože od začátku roku přibylo v Dopravním podniku již 5 autobusů, není to pro tento rok vše. Na podzim by do Ústí nad Labem měly dorazit další dva autobusy, tentokrát patnáctimetrové, částečně nízkopodlažní a, jak jinak, s pohonem na stlačený zemní plyn.

TZ: Dopravní podnik města Ústí nad Labem

VIDEO: Nové autobusy SOLARIS na zemní plyn v Ústí nad Labem

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.