cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric dodá nové trolejbusy za 400 milionů korun do Ústí nad Labem a Opavy

opava_(2)

Společnost Škoda Electric vyrobí celkem 33 trolejbusů pro Ústí nad Labem a slezskou metropoli Opavu. Plzeňská firma v březnu podepsala s Městským dopravním podnikem Opava smlouvu na dodávku sedmi trolejbusů typu Škoda 26 Tr za zhruba 70 milionů korun. Nedávno Škodovka navíc uzavřela kontrakt s Dopravním podnikem města Ústí nad Labem na dodávku 26 nových trolejbusů ve dvou provedeních za 330 milionů korun.

První vozidlo do Opavy dodáme v srpnu 2014, poslední kus pak do konce roku 2015. Letos se mohou rovněž těšit na nové trolejbusy cestující v Ústí nad Labem, poslední vozidla budou dodány během příštího roku,“ upřesňuje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Flotilu vozidel městské hromadné dopravy v Opavě posílí dvanáctimetrové trolejbusy Škoda 26 Tr. Barevné provedení bude v typických bílo červených barvách. Pro Škodu Electric není aktuální kontrakt první dodávkou pro Opavu – pro tamní dopravní podnik plzeňská firma naposledy vyrobila šestici trolejbusů stejného typu v roce 2010.

Prvním typem v dodávce vozů pro Ústí nad Labem bude velkokapacitní kloubový trolejbus typu Škoda 27 Tr v počtu deseti kusů, druhým pak patnáctimetrový trolejbus Škoda 28 Tr v šestnáctikusové sérii,“ říká Radek Kapr. V případě typu 27 Tr bude dopravní podnik Ústí nad Labem prvním českým provozovatelem kloubových trolejbusů se střední hnací nápravou. Důvodem této technické inovace je provoz v náročném kopcovitém terénu, zejména v zimních měsících.

Škoda Electric již do Ústí nad Labem v minulosti dodávala. V roce 2006 šest kusů kloubových trolejbusů typu 25 Tr a v roce 2011 dva kusy typu Škoda 28 Tr. Celkem Ústecký dopravní podnik provozuje více než šedesát trolejbusů, všechny značky Škoda.

„Kromě Ústí nad Labem a Opavy jezdí naše trolejbusy v dalších jedenácti městech České republiky, například v Českých Budějovicích, Hradci Králové nebo v Brně. České moderní trolejbusy ale míří také do zahraničí, ať už se jedná o slovenskou Bratislavu, bulharskou Sofii nebo lotyšskou Rigu,“ dodává Karel Majer, ředitel divize Trolejbusy Škoda Electric.

 

Škoda logo

Škoda Electric

Škoda Electric, dceřiná společnost Škoda Transportation, je tradičním výrobcem elektrických pohonů a trakčních motorů pro lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metro, trolejbusy, tramvaje, důlní vozidla apod. Společnost je navíc světovým lídrem v dodávkách trolejbusů, které v současné době jezdí v desítkách měst nejen v Evropě, ale i ve světě. Navazuje na dlouholetou tradici elektrotechnické výroby Škodových závodů v Plzni, která byla zahájena v roce 1901 v Elektrotechnickém závodě. Vysoká technická úroveň výrobků Škoda Electric, dlouhodobá zkušenost s výrobou a vynikající kvalita technologie spolu s vysokou produktivitou zaměstnanců nabízí efektivní podmínky pro úspěšnou výrobu určenou pro domácí i zahraniční trhy.  Více na: www.skoda.cz

TZ:  Škoda Transportation

BusPress podporuje elektromobilitu ve veřejné dopravě

Komentáře uzavřeny.