cz  Czech      uk  EN

V Bulharsku začaly jezdit nové české trolejbusy Škoda

Škoda Burgas

V ulicích bulharského města Pleven začaly v těchto dnech jezdit první čtyři nové trolejbusy vyrobené společností Škoda Electric. Plzeňská firma do Bulharska dodá v rámci kontraktu, který zastřešuje přístavní město Burgas, celkem sto vozidel za 1,2 miliardy korun. Trolejbusy z této zakázky zamíří vedle Plevenu a Burgasu také do Varny a Stare Zagory.

První čtveřici trolejbusů jsme do Bulharska dodali s předstihem oproti termínu stanovenému kontraktem. V rámci celé zakázky vyrábíme vozidla typu Škoda 26 Tr, s pomocným pohonem pro provoz mimo trolejové vedení. Cestující navíc ocení i výkonnou klimatizaci a moderní audiovizuální systém,“ vysvětluje manažer projektu Škody Electric Pavel Vrba a doplňuje: „Burgas získá 22 vozidel, Pleven 40 kusů, Varna 30 kusů a Stara Zagora posílí svůj vozový park o osm nových trolejbusů.“

Nové trolejbusy pro bulharská města jsou v těchto týdnech k vidění v ulicích Plzně, kde je Škoda Electric před každou dodávkou testuje. „Jako první začaly nové moderní trolejbusy sloužit v Plevenu. Do Burgasu dodáme vozidla během května letošního roku, pak přijde na řadu Varna a Stara Zagora,“ říká Pavel Vrba. Celý kontrakt Škoda Electric dokončí  ještě v letošním roce.

V Bulharsku se Škodě Electric dlouhodobě daří. Před ziskem kontraktu pro Burgas podepsala zakázku na výrobu padesáti trolejbusů pro hlavní město Sofii. Škoda Electric letos pro zákazníky v tuzemsku i zahraničí vyrobí více než 300 trolejbusů – v dubnu letošního roku byly  slavnostně předány první dva nové trolejbusy v Bratislavě. Celkově sem plzeňská firma dodá 80 trolejbusů za více než jednu miliardu korun. Brzy navíc začne výroba prvních trolejbusů z rekordní zakázky pro lotyšskou metropoli Rigu v celkové hodnotě až 2,6 mld. Kč. Škodovka se také bude významným způsobem podílet na dodávce 49 kusů trolejbusů do italského města Bologna.

TZ: Škoda Electric

Škoda logo

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.