cz  Czech      uk  EN

Další nové nízkopodlažní trolejbusy Škoda 26Tr budou jezdit v Plzni

WD_GetImage

Škoda Electric dodá v letošním roce flotilu nových trolejbusů pro město Plzeň. Nový kontrakt uzavřený v minulých týdnech zní na osm vozidel typu 26Tr. Hodnota zakázky je zhruba 77 milionů korun.

„Cestující v Plzni se mohou těšit na komfortní, plně nízkopodlažní trolejbusy s širšími uličkami mezi sedadly. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Pohodlí při jízdě zlepšuje také výkonný systém vytápění a přehledný informační systém,“ říká obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr, podle kterého samozřejmě nechybí ani vyklápěcí plošina pro vozíčkáře.

Škoda Electric uzavřela s Plzeňskými městskými dopravními podniky, a.s. (PMDP) rámcovou kupní smlouvu na dodávku až třiceti dvanáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů letos na jaře. Rámcová smlouva byla uzavřena na období let 2015 až 2017, předmětem dodávky jsou variantně trolejbusy bez pomocného pohonu a trolejbusy s pomocným bateriovým nebo dieselovým pohonem. Na základě této smlouvy Škoda Electric již loni vyrobila a dodala první čtyři nové trolejbusy, podle aktuální dohody bude v roce 2016 následovat dalších osm. Celková hodnota kontraktu potom převyšuje 340 milionů Kč.

Plzeňská společnost navazuje na dodávky stejných vozidel z předchozích let. Škodovka dodala v letech 2010 až 2014 plzeňskému dopravnímu podniku PMDP celkem 26 vozidel. V poslední době pracovala plzeňská firma i na řadě exportních zakázek. Nedávno například firma dokončila dodávku flotily 120 trolejbusů pro městský dopravní podnik v Bratislavě, když v období od dubna 2014 do konce září 2015 dodala vozy za zhruba dvě miliardy korun. Škoda Electric aktuálně pro export například vyrábí trolejbusy pro hlavní město Lotyšska Rigu či slovenský Prešov.

TZ: Škoda Electric

Reklama na BusPresu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.