cz  Czech      uk  EN

Nové trolejbusy trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris v Pardubicích

nové_trolejbusy_1

Již od poloviny května cestující vozí na pravidelných linkách čtyři  nové trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris. Tyto trolejbusy byly pořízeny v rámci projektu Obnova a modernizace ekologického vozového parku pro MHD Pardubice, který vznikl ve spolupráci s ROP SV a je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Dopravní podnik města Pardubic a.s. tak od roku 2010, kdy provozoval pouze 6 velkokapacitních 15-ti metrových trolejbusů, navýšil tento počet na stávajících 10 15-ti metrových a 10 standardních 12-ti metrových nízkopodlažních trolejbusů. Dochází tak k naplnění plánované modernizace v rámci projektu Obnova a modernizace ekologického parku, který započal v roce 2011.

nové_trolejbusy_2

Trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris, foto: DPMP

Nové trolejbusy nahradily trolejbusy pořízené v polovině devadesátých let, kterým končí fyzická životnost, jsou morálně zastaralé a nesplňují kritéria nízkopodlažnosti. Právě navýšení počtu nízkopodlažních vozů zlepší dostupnost veřejné dopravy pro občany s omezenou schopností pohybu a orientace, zvyšuje se komfort, kvalita a bezpečnost veřejné dopravy pro cestující a zároveň je zajištěna kvalitní dopravní obslužnost v Pardubicích a blízkém okolí formou dopravy šetrné k životnímu prostředí.

„Trolejbusy v současné době obsluhují nejžádanější, ale také nejzatíženější linky MHD v Pardubicích, které se nacházejí v centrální části města, kde je malá vzdálenost mezi zastávkami a velká frekvence cestujících. Na trase těchto linek se nachází mnohá zdravotnická zařízení, která využívají občané s omezenou schopností pohybu a orientace, ale také velká nákupní centra a historicky nejstarší trolejbusová linka zajíždí až do sousedních Lázní Bohdaneč“ říká ředitel dopravního podniku Ing Tomáš Pelikán.

 „Nové trolejbusy svými parametry a provedením plní požadavky dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/85/ES. Jejich nízkopodlažnost, vyšší obsaditelnost, větší světlá šířka nástupních dveří a provedení interiéru přispívá ke zvýšení pohodlí, komfortu cestování a rychlosti při nástupu i výstupu cestujících. Elektronicky řízené pneumatické pérování umožňuje další snížení nástupní hrany, což v kombinaci s výklopnou plošinou pro vozíčkáře velmi usnadňuje využívání městské hromadné dopravy osobám se sníženou pohyblivostí.  Nové trolejbusy jsou vybaveny systémem rekuperace elektrické energie zpět do trakční sítě, což přispívá ke snížení její spotřeby“ dodává ředitel Ing. Tomáš Pelikán.

TZ: DPMP

 

Dopravní podnik Pardubice

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.