cz  Czech      uk  EN

Nově s RegioJetem z Bratislavy do Prahy již v prosinci za cenu od 14 €

regiojet_relax_sluzby_jpg_861006811

Nové služby ve vlacích na trati Bratislava – Praha, foto: RegioJet

Najväčší súkromný železničný dopravca v strednej Európe RegioJet plánuje spustiť budúci mesiac, 11. decembra 2016 prevádzku vlakov na novej železničnej linke Bratislava – Kúty – Břeclav – Brno – Pardubice – Praha. Cena lístkov bude v RegioJete začínať na € 14,- a to v každom spoji počas týždňa. Zahŕňať v sebe bude aj palubný servis ako kávu a ďalšie nápoje zadarmo. Cestovné lístky sú pritom už v predaji, cestujúci si ich môžu kúpiť na webových stránkach dopravcu www.regiojet.sk, cez mobilnú aplikáciu, či na každej pobočke RegioJetu a STUDENT AGENCY, alebo v sieti províznych predajcov.

regiojet_palubny_personal_4_astra_jpg_649655898

Palubní personál RegioJet v nových vagonech Astra, foto: RegioJet

Príchod do Prahy už pred 10. hodinou ráno

Žlté vlakové expresy by mali premávať z Bratislavy skoro ráno a poobede. Prvý spoj by mal vychádzať z hlavnej stanice každý deň o 05:45. Do Brna by potom prišiel o 07:05, do Pardubíc o 08:46 a do Prahy o 09:42. Jazdná doba by bola 3 hodiny a 57 minút. Vlak by mal okrem toho zastavovať aj v Kútoch, Břeclavi, Českej Třebovej a v Ústí nad Orlicí.

„Pri zavádzaní tohto spoja sme brali do úvahy aj požiadavky obchodných cestujúcich. Našimi vlakmi ich tam dostaneme už pred 10. hodinou ráno, a tak im zostane dostatok času na vybavovanie. O tento ranný spoj taktiež očakávame vysoký záujem zo strany turistov smerujúcich do českej metropoly“ hovorí Radim JANČURA.

Druhý vlak by mal vychádzať z Bratislavy o 15:10. Do Brna by prišiel o 17:09, do Pardubíc o 18:46 a do Prahy o 19:42. Zastavovať by mal aj v Kútoch a Břeclavi.

V opačnom smere z Prahy do Bratislavy sa potom jedná o ranný spoj o 07:15. Cez Pardubice by mal prechádzať o 08:18, cez Brno o 09:53 a do Bratislavy by prišiel o 11:12. Druhý spoj by mal z Prahy vychádzať o 15:19, o 16:13 z Pardubíc, o 17:53 z Brna a do Bratislavy by prišiel večer o 19:12.

Okrem spojov medzi Bratislavou a Prahou plánuje spustiť RegioJet aj vlakovú linku z Prahy cez Brno a Břeclav na Hodonísko a do Starého Města pri Uherskom Hradišti. Podľa plánov by mala premávať 1x denne v každom smere.

Ceny medzi Bratislavou a Prahou už od € 14,-

Pri nákupe lístka cez osobné zákaznícke konto – Kreditový lístok – bude stáť cestovný lístok medzi Bratislava a Prahou v triede STANDARD, ktorá zahŕňa aj cestovanie vozňom Astra alebo Detským kupé iba € 14,07. Lístky na trati medzi Bratislavou a Brnom sú v predaji za ceny už od € 6,20. Cestujúci s Kreditovým lístkom majú navyše možnosť bezplatne stornovať lístok až 15 min. do odchodu vlaku. Kreditový lístok sa dá jednoducho a bezplatne zaregistrovať na webových stránkach dopravcu www.regiojet.sk.

Pri ostatných platbách potom bude cena lístka v triede STANDARD € 14,20. V prvej triede RELAX s masívnymi koženými kreslami € 17,80 a v prémiovej BUSINESS triede € 21,30.

regiojet_vectron_vlakova_suprava_jpg_649655898

Vlaková souprava RegioJet s moderní lokomotivou Siemens Vectron

Medzi Bratislavou, Brnom a Prahou až 11x denne v každom smere

Okrem 2 párov vlakov bude medzi Bratislavou, Brnom a Prahou premávať naďalej aj 9 autobusových spojov RegioJet v oboch smeroch. Autobusmi a vlakmi by tak mal žltý dopravca spájať Bratislavu, Brno a Prahu dokopy až 11x denne v každom smere.

Novinkou bude aj spojenie s bratislavskou mestskou časťou Nové mesto. Ranný spoj do Prahy a poobedný spoj späť na Slovensko by totiž mal v Bratislave okrem hlavnej stanice obsluhovať aj železničnú stanicu Bratislava Nové Mesto, ktorá je situovaná vo východnej časti mesta a je vhodne napojená na mestskú hromadnú dopravou smerom do Ružinova, na Vajnorskú a Račiansku ulicu.

RegioJet prinesie na linku medzi Bratislavou a Prahou nové služby

Na linku medzi Bratislavou a Prahou prinesie RegioJet celkom nové služby, ktoré už cestujúci poznajú z jeho ostatných liniek. Od stevardiek a stevardov si budú môcť zadarmo objednať taliansku kávu Illy v neobmedzenom množstve a ďalšie nápoje, rovnako cestujúcim rozdajú fľašku vody a noviny. Samozrejmosťou bude miestenka v cene lístka a pripojenie na internet, ktoré používa až 5x výkonnejšiu technológiu, využívajúcu približne 20 dátových kariet, ktorá kombinuje príjem signálu od niekoľkých operátorov súčasne, vďaka čomu je zabezpečené pripojenie v najvyššej kvalite a stabilite.

regiojet_sluzby_obcerstvenie_jpg_649655898

Běžné palubní menu ve vlacích RegioJet, foto: RegioJet

Rovnako na túto trasu nasadí aj vozne Astra, ktoré majú v opierkach sedadiel zabudované tablety a cestujúcim ponúkajú možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, hrania hier či surfovania po internete. K obrazovkám si môžu cestujúci pripojiť slúchadlá, ktoré si zadarmo požičajú u stevardky. Vo vlakoch bude radený aj vozeň s priestrannou detskou herňou pre deti do 6 rokov s množstvom hračiek a malým kinom, kde sa premietajú obľúbené detské rozprávky ako napr. Krtko.

TZ: RegioJet

 

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.