cz  Czech      uk  EN

RegioJet vytváří aktivně svojí novou dopravní síť na Slovensku

regiojet-irizar-i8-predna-maska_jpg_688112182

Súkromný dopravca RegioJet nadviazal spoluprácu s troma autobusovými dopravcami na východnom Slovensku – SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty. Štartujú spolu nový model spolupráce na nadväzných autobusových spojoch k a od vlakov RegioJet.

V pondelok 17. 10. 2016 spolu spustia sieť piatich nadväzných autobusových liniek, ktoré budú od vlakov RegioJet z Česka a Bratislavy rozvážať cestujúcich ďalej po celom východnom Slovensku. Pri všetkých 5 linkách bude RegioJet garantovať vzájomnú nadväznosť medzi vlakmi a autobusmi, alebo zaistenie náhradného prípoja či asistencie v prípade výrazne meškajúceho spoja.

„Vážime si túto spoluprácu – vďaka nej sa výrazne zlepší dopravná obslužnosť a prepojenie východného Slovenska s Bratislavou a Českou republikou. Obyvateľom východného Slovenska sa tak spríjemní cestovanie,“ hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

5 nových autobusových liniek

Novými linkami obslúži RegioJet všetky významné lokality na východnom Slovensku. Autobusy budú premávať napr. do Starej Ľubovne, Prešova, Bardejova, Svidníka, Stropkova, Humenného, Vranova nad Topľou, Sečoviec a ďalších miest na východe krajiny. Odchádzať budú po príchode vlakov RegioJet s dostatočnou časovou rezervou na pohodlný prestup.

Tieto autobusy budú premávať aj v opačnom smere, a teda rovnako privezú cestujúcich z východoslovenských miest do staníc vlakov RegioJet v smere na západné Slovensko a do Českej republiky pred odchodom vlakov.

Nadväzné autobusové spoje budú vychádzať denne z autobusových staníc v Poprade, Košiciach a zo zastávky v Kysaku, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti železničných staníc, v ktorých zastavujú vlakové expresy RegioJet. Prestup medzi vlakmi a autobusmi tak bude jednoduchý a pohodlný.

„Novými nadväznými linkami sa nám konečne podarí osloviť významnú časť obyvateľov východného Slovenska. Veríme, že ľudia, ktorí dnes cestujú autom, radi prestúpia do autobusov a vlakov, ktoré ponúkajú väčšie pohodlie za citeľne nižšie náklady spojené s cestovným,“ hovorí Radim JANČURA, pokračuje spoločnosti RegioJet.

mapa-vychodne-sk-ok

Cestovanie na jeden lístok a predaj cestovných lístkov RegioJet po novom aj na autobusových staniciach

Nové autobusové linky budú prevádzkované partnerskými dopravcami RegioJetu. Ide o spoločnosti SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty. Aj napriek viacerým prevádzkovateľom budú cestujúci cestovať v autobusoch vždy na jeden cestovný lístok, ktorý bude platiť aj vo vlaku RegioJet a aj v nadväznom autobuse. Pôjde tak o istú formu integrovanej dopravy, ktorá je obľúbená najmä v zahraničí.

Cestovné lístky na nové linky je možné kúpiť priamo na internetovej stránke www.regiojet.sk, v každej pobočke RegioJetu a STUDENT AGENCY na Slovensku aj v Českej republike, u províznych predajcov a po novom postupne aj v predajniach partnerských dopravcov na autobusových staniciach vo Vranove nad Topľou, v Humennom, Prešove, Bardejove, Starej Ľubovni a vo Svidníku. RegioJet rovnako otvoril aj novú pobočku na železničnej stanici v Prešove.

regiojet_vectron_vlakova_suprava_ok

Z Prešova do Prahy 2× denne a do Bratislavy až 3× denne

Nadväzné autobusové spoje budú premávať niekoľkokrát denne po rôznych trasách. Vznikne napr. spojenie medzi Prešovom a Kysakom, ktoré bude premávať až 5× denne v každom smere. 3. najväčšie mesto na Slovensku tak získa pohodlné spojenie so zvyškom krajiny. Spoj z Prešova bude nadväzovať ku každému vlakovému expresu RegioJet z/do Bratislavy a z/do Prahy.

Z Bardejova do Prahy o 2 hodiny kratšie a o takmer € 10,- lacnejšie

Po spustení nadväzných autobusových liniek sa mení aj linka z Bardejova do Prahy. Spojenie budeod 1. 11. 2016 zabezpečené výhradne nadväznými autobusovými linkami s prestupom na nočný vlak do Prahy. Cesta sa vďaka rýchlejšej trase skráti až o takmer 2 hodiny a cestujúci taktiež výrazne ušetria na cestovnom. Po novom zaplatia vo väčšine spojov iba € 13,70,- oproti súčasným € 23,-, čo predstavuje úsporu na cestovnom takmer € 10,-, resp. až 40 % z pôvodnej ceny. Autobusy budú k vlakom do Kysaku premávať v každom smere až 2× denne. Jeden z nich bude nadväzovať na vlakový expres RegioJet z/do Prahy a jeden na spoj z/do Bratislavy.

Zo Starej Ľubovne 1× denne do Prahy a 1× denne do Bratislavy

Zo stanice Poprad – Tatry bude 2× denne počas pracovných dní v každom smere premávať autobus do Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínca a do Starej Ľubovne. Jeden z nich bude nadväzovať na expres RegioJet z/do Bratislavy a ďalší z/do Prahy.

Do Humenného až 5× denne, nový skorý ranný autobusový spoj zo Sniny, Humenného a Vranova nad Topľou do Košíc a na vlak do Bratislavy

Nadväzné autobusy budú 5× denne, teda od každého prichádzajúceho vlaku RegioJet, premávať aj do Humenného. Väčšina spojov bude pritom zastavovať aj na zastávkach v Sečovciach a vo Vranove nad Topľou s tým, že niektoré spoje budú zachádzať až do Sniny.

Po novom bude premávať každý deň nový skorý ranný autobusový spoj s odchodom o 2:35 zo Sniny, z Humenného o 3:10, z Vranova nad Topľou o 3:45 a Sečoviec o 4:17 s príchodom do Košíc o 5:00 ráno. Tento autobus zabezpečí priamy prípoj na vlak RegioJet do Bratislavy s odchodom o 5:17.

Niekoľkokrát denne aj do Raslavíc, Giraltoviec, Stropkova a Svidníka

Nadväzné autobusy budú premávať aj do Raslavíc, Giraltoviec, Stropkova a Svidníka. Spojenie do Svidníka a Giraltoviec bude zabezpečené 2-5× denne podľa konkrétneho dňa v týždni. Do Rastislavíc budú autobusy premávať 2× denne a do Stropkova 1-3× denne.

PRÍLOHA: Cestovný poriadok nadväzných autobusových liniek

jizdni-rada-ok

TZ + foto: RegioJet

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.