cz  Czech      uk  EN

Žlutá flotila autobusů STUDENT AGENCY nově pod značkou RegioJet

Irizar i8 1

Změnu názvu autobusové dopravy oznámil na dnešní tiskové konferenci Radim Jančura, upozornil však, že se jedná pouze o marketingovou strategii pro lepší zviditelnění hlavně na mezinárodním trhu, kam se společnost chystá ještě ve větší míře expandovat. Dopravce se od dnešního dne prezentujeme jako jednotná vedoucí středoevropská síť autobusových a vlakových spojů s přepravními službami mimořádné kvality pod se značkou RegioJet.

Irizar i8 2

IRIZAR i8  – STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Zároveň také staronová společnost dnes představila nové autobusy IRIZAR i8 již s novým označením RegioJet. IRIZAR i8 měl úspěšnou světovou premiéru na veletrhu Busworld v belgickém Kortrijku na podzim loňského roku. Společnost STUDENT AGENCY, využívá autobusů od španělských karosářů od samotného počátku vzniku firmy. První dodávky 45 ti autobusů IRIZAR i8  budou realizované na podvozcích Scania, ale v budoucnu také opět na podvozcích Volvo, sdělil nám Radim Jančura. RegioJet nasadil již první nové autobusy v březnu hned po velikonočních svátcích na konkurenčně silně obsazené linky například z Prahy do Drážďan a Berlína. Cítíme s příchodem jarní turistické sezóny mohutnou expanzi  RegioJetu, jak v autobusové, tak i vlakové dopravě. Jedná se o maximálně promyšlený, provázaný koncept s jasným úmyslem více se vymezovat vůči konkurenci nápaditostí, ale hlavně kvalitou poskytovaných služeb.

Irizar i8 6

IRIZAR i8  – STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Žlutá flotila RegioJetu nyní čítá již 210 autokarů převážně vybavených systémem palubní zábavy FUN&RELAX. To je také jedním z lákadel a základ úspěchu obsazenosti spojů na linkách RegioJetu.  Dotažení služeb do podobných detailů se zatím ještě nikomu z dalších dopravců v česku, patrně ani v Evropě nepodařilo. RegioJet navyšuje počet autobusů jenom pomalu, nyní je se jedná hlavně o modernizaci vozového parku  a postupné vyřazování nejstarších vozidel, které se prodávají, nebo používají  jako záložní. Filozofii striktního využívání jednotného vozového parku považujeme za naprosto nejlepší způsob podnikání v dopravě s nejlepšími ekonomickými výsledky. Nápadné, nepřehlédnutelné autobusy podobající se jako „vejce vejci“ je však také i ohromující marketingový efekt působící na zákazníky – všude žluto, na Florenci i na Černém Mostě a nejen tam.

RegioJet očekává rekordní sezónu

„Za první čtvrtletí letošního roku jsme našimi autobusy přepravili 1,857 milionů cestujících, což je o 14 % více než za stejné období loňského roku“, říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy RegioJet, člena skupiny STUDENT AGENCY a dodává: „Společně s vlaky RegioJet pak v letošním roce plánujeme přepravit na linkách v ČR, SR a do zahraničí přibližně 16 milionů cestujících.“

Radim Jančura, majitel skupiny STUDENT AGENCY, do které patří jak autobusy, tak i vlaky RegioJet, k tomu dodává: „Podle našich plánů bude náš přepravní výkon v autobusech a vlacích v letošním roce více než 3 miliard osobokilometrů. Dosáhneme tak téměř 50 % přepravního výkonu Českých drah a určitě budeme mít vyšší celkový přepravní výkon než Železničná spoločnosť Slovensko.“

Radim Jančura vyzbrojený zbrusu novou flotilou luxusních autokarů přestavil i další své plány

Irizar i8 3

Radim Jančura STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Nové vnitrostátní i mezinárodní autobusové linky

Autobusové spoje RegioJet současně chystají další nové linky. Ve druhé polovině května by žluté autobusy měly 2x denně jezdit na zcela nové trase Praha – Hradec Králové – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem – Trutnov. Dále se chystá rozšíření vnitrostátní linky Brno – České Budějovice (jeden spoj v každém směru) a přidání nové zastávky – lázeňského města Třeboň. Od 18. 4. pak autobusy RegioJet vyjedou po upravené trase Praha – Humpolec – Jihlava – Želetava – Moravské Budějovice – Pavlice – Vranovská Ves – Znojmo – a to 2x denně v každém směru.

Na Slovensku RegioJet plánuje výhledově zavedení dalších autobusových linek, které jednak propojí na Slovensku další regiony s vlakovými spoji RegioJet, stejně tak zvažuje otevření dalších mezinárodních tras.

Nové destinace ve Francii a Německu

V mezinárodní přepravě pojedou žluté autobusy RegioJet od 13. 5. nově 2x týdně v každém směru na lince do francouzského města Lyon se zastávkami Basilej, Stuttgart či Strasbourg. Linka Praha – Düsseldorf bude od 18. 4. prodloužena až do Essenu, kterou budou autobusy RegioJet obsluhovat až 3x týdně. Na lince je také povolena vnitroněmecká přeprava.

Další posilování na stávajících zahraničních linkách

Spojení do Vídně – zrychlení spojení s Prahou a více spojů do Bratislavy, Budapešti a dalších měst

Od 18. 4. představí autobusy RegioJet nový koncept provozu na linkách do Vídně. Zejména dojde k rozdělení linky na trasu Brno – Vídeň a Praha – Vídeň (expresní spojení bez zastavování v Brně). Na trase Brno – Vídeň a zpět pojede v každém směru 10 spojů (o 2 více než doposud), na trase Praha – Vídeň a zpět to bude rovněž 10 spojů v každém směru, z čehož bude 8 spojů v každém směru EXPRESNÍCH, které pojedou z Prahy do Vídně bez zastavení se zkrácenou jízdní dobou 3 hodiny 55 minut. Od 18. 4. nabídnou autobusy RegioJet nově do Budapešti a zpět celkem 6 spojů v každém směru denně (oproti stávajícím 5 spojům) a na trase do Bratislavy až 9 spojů denně v každém směru (oproti stávajícím 8). K posílení dojde také na linkách do Ženevy, Londýna či do Itálie, kde opět začnou jezdit sezónní spoje a například do Benátek pojede až 5 spojů týdně v každém směru.

Autobusy Irizar i8 na podvozcích Scania

Součástí dnešní prezentace byla také návštěva servisního centra Scania v Chrášťanech. K podrobné informaci o horké novince španělského nástavbáře Irizar na třínápravovém podvozku Scania vás budeme podrobněji informovat zítra v samostatné správě o autobusu Irizar i8.

Zdeněk Nesveda

s využitím tiskové zprávy RegioJet

Irizar i8 7

Radim Jančura STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Irizar i8 5

STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Irizar i8 4

STUDENT AGENCY  nově pod značkou  RegioJet, foto: Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.