cz  Czech      uk  EN

Autobusová doprava RegioJet i nadále zvyšuje objem přepravních kapacit

irizar-i8-4

Žluté autobusy RegioJet přepravily za první pololetí 2016 na pravidelných linkách 4,21 milionů cestujících – meziročně o 12 % více

Přehled klíčových ukazatelů žlutých autobusů RegioJet za první pololetí roku 2016:

  • Meziročně přepravily žluté autobusy v prvním pololetí roku 2016 na pravidelných linkách o přibližně 450 tisíc cestujících více než v prvním pololetí roku 2015.
  • Žluté autobusy rostly ve všech segmentech – v mezinárodní dopravě pak o 35,5 %, a to jak na spojích z České republiky tak na nových spojích ze Slovenska do Vídně.
  • Roste také vnitrostátní přeprava v Německu. Za první pololetí přepravily autobusy RegioJet na vnitroněmeckých trasách přibližně 30 tisíc cestujících.
  • Přibližně 4,21 miliónu cestujících přepravily žluté autobusy RegioJet v prvním pololetí roku 2016 na vnitrostátních a mezinárodních pravidelných linkách v České republice, na Slovensku a do zahraničí. Ve srovnání s předchozím rokem se jedná o další vysoký nárůst cestujících o 450 tisíc cestujících a tedy téměř 12 %, když v prvním pololetí předchozího roku 2015 využilo pravidelných žlutých autobusových spojů 3,76 miliónů cestujících.

„V prvním pololetí jsme velmi rychle rostli zejména na mezinárodních linkách a v zahraničí. Získali jsme nové cestující pro novou linku Bratislava – Vídeň, ale také například pro tradiční linku Praha – Berlín a zpět, kde jsme rostli o téměř 22 %. Daří se nám zvyšovat počty cestujících také na vnitroněmeckých trasách, kde aktuálně každý měsíc přepravíme až 6 tisíc cestujících. Právě s ohledem na další rozvoj našich služeb na mezinárodních trzích jsme během prvního pololetí přistoupili k zásadní změně – začlenění naší žluté autobusové sítě pod značku RegioJet,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy RegioJet a dodává:

„Naši flotilu jsme pak výrazně posílili pořízením 45 špičkových autobusů Irizar i8 Fun&Relax. Tento standard palubních služeb s obrazovkami v sedačkách jsme zároveň nasadili na všechny naše linky.“ RegioJet aktuálně provozuje flotilu přibližně 210 žlutých autobusů ve standardu Fun&Relax. Další autobusy nasazuje v barvách dopravce DB Bahn na linky IC Bus do Německa a Francie.

Autobusy RegioJet přepravily v prvním pololetí 2016 následující počty cestujících:

  • Pololetí 2016Pololetí 2015
  • Vnitrostátní linky ČR 2,93 mil. — 2,88 mil. 1,7 %
  • Mezinárodní linky 904 tisíc — 667 tisíc 35,5%
  • Slovenské vnitrostátní linky 377 — tisíc 211 tisíc 79 %
  • CELKEM 4,21 mil. – -3,76 mil. 11,96 %

Z dlouhodobě provozovaných linek vykazují vysoký nárůst počtu cestujících zejména mezinárodní linky z Prahy do Berlína a z Prahy do Bratislavy a Budapešti. V případě berlínské linky se jednalo o meziroční nárůst počtu cestujících o 21,5 % v případě linky Praha – Bratislava – Budapešť pak také o meziroční růst v podobné výši 22 %.

Ve vnitrostátní dopravě pak byly největšími skokany linky Praha – Chomutov – Most s meziročním nárůstem cestujících přibližně 26 %, linka Brno – České Budějovice s růstem 8,1 % a linka Brno – Olomouc – Ostrava s téměř pětiprocentním růstem počtu cestujících. Stejný počet cestujících – tedy přibližně 560 tisíc si pak autobusy RegioJet udržely v prvním pololetí na trase Praha – Brno a zpět, kde je počet cestujících dlouhodobě stabilní, stejně jako nabídka spojů.

Vysoký přírůstek nových cestujících pak zaznamenaly autobusy RegioJet meziročně na Slovensku. Zde zejména na novou linku Bratislava – Vídeň a zpět přišlo meziročně téměř 190 tisíc nových cestujících.

Úspěšně pak autobusy RegioJet rostou na dalším trhu mimo ČR, a to ve vnitrostátní dopravě ve Spolkové republice Německo, kde jsme přepravili za první pololetí letošního roku cca 25 tisíc cestujících. Aktuálně měsíčně je to cca 6 tisíc cestujících.

Největší podíl na této přepravě má zejména trasa Drážďany – Berlín, kde jsme navíc od 6.6. navýšili počty spojů (9 spojů v každém směru denně).

Autobusová síť RegioJet se aktuálně dál rozvíjí. Kromě posilování frekvence spojů na klíčových linkách do Berlína, Bratislavy a Budapešti pak rozšiřuje svá spojení také do Polska. Od 1. července jezdí autobusy RegioJet na nové lince Praha–Hradec Králové–Náchod–Wroclaw–Lodž– Varšava a zpět. Linka zatím jezdí 3x týdně v obou směrech a ceny jízdenek z České republiky začínají na 290 Kč do Wroclawi, do Lodže na 320 Kč respektive na 370 Kč v případě Varšavy.

Další novinkou v mezinárodní dopravě je linka Praha – Stuttgart – Karlsruhe – Štrasburk – Basilej – Lyon, kde například pro trasu do Stuttgartu začínají ceny na 890 Kč, v případě Lyonu a Basileje pak na 950 Kč.

Současně od 1. 7. zdvojnásobil RegioJet počet spojů na autobusové lince Ostrava – Katovice – Krakov, a vypravuje 2 spoje denně v každém směru. Tyto spoje v Ostravě přímo navazují na vlaky RegioJet z Prahy, Pardubic, Olomouce a dalších měst v České a Slovenské republice.

TZ: RegioJet

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.