cz  Czech      uk  EN

Nové elektrobusy Irizar i2e Pro Madrid

Španělského výrobce autobusů  Irizar známe důvěrně v České republice hlavně díky luxusním autokarům, které tvoří prakticky celou flotilu dopravní společnosti RegioJet  na podvozcích Scania a Volvo. Irizar je však také významným evropským výrobcem elektrobusů. Velkou zakázku na dodání deseti elektrobusů nyní získal od provozovatele městské dopravy v Madridu firmy Empresa Municipal de Transportes (EMT).  

 

Elektobus Irizar i2e

 

Společný obchod mezi EMT a Irizarem začal v únoru 2017 dodáním prvních patnácti elektrobusů  první generace  i2e. Nyní se jedná o dodání nejnovějších deseti standardních elektrobusů o celkové délce dvanáct metrů. Elektrobusy disponují novým typem lithium-iontových baterií, které vyrábí společnost Irizar e-mobility v závodě v Aduně. Celková kapacita je 75 cestující z toho je 28 míst k sezení.

Poskytovaný výkon motoru je 230 kW, a celkový dojezd 100 až 150 km v závislosti na atmosférických podmínkách. V provozu jsou elektrobusy denně, v hustém madridském provozu až 17 hodin     

První linka, která využívá elektrobusy s nulovými  emisemi jezdí z východu na západ Madridu a bude se pohybovat hlavně po městské tepně Gran Vía. Trasa se rozšíří i na východ podél Calle Alcalá a na západ podél Calle Princesa mezi Atocha a Moncloa.  Elektrobusy budou jezdit v intervalech každých šest až osm minut v pracovních dnech, o víkendech a svátcích po deseti minutách. První spoje začínají v 7 hodin ráno a končí  ve 23.00 v částech Atocha a ve 23.30  Moncloa.  Dlouhá provozní doba elektrobusů s maximálním využití zaručuje jejich efektivní a rentabilní provoz.

Zdroj: Irizar

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.