cz  Czech      uk  EN

Elektrobusy Solaris Urbino 18 eletric v Barceloně

243-Solaris18

Kloubové elektrobusy Solaris v Barceloně se připravují na provoz s cestujícími

Ve španělské Barceloně jsou již od srpna 2014 ve zkušebním provozu v rámci evropského projektu ZeEUS dva 12m elektrobusy Irizar. Brzy se k nim připojí dva další, tentokrát osmnáctimetrové elektrobusy Solaris Urbino 18 electric. Tyto elektrobusy procházejí od prosince 2015, kdy byly dodány, sérií testů. V červenci 2016 jezdí na městské lince, provozované městským dopravcem TMB, prozatím bez cestujících. Zahájení provozu s cestujícími se již brzy očekává.

Elektrobusy Solaris Urbino 18 electric mají běžnou kapacitu 54 sedících. Standardně jsou poháněny 240kW asynchronním elektromotorem. V provedení pro Barcelonu (viz foto nahoře) budou, podle dosavadních informací, používat 125kWh lithium-iontové baterie a průběžné dobíjení pomocí výsuvné pantografové konzole na střeše vozidla (viz foto níže).

243-dobijeni

Stanice pro průběžné dobíjení jsou, resp. budou instalovány v depu Triangle a na obou konečných linky H16, na níž budou tyto elektrobusy provozovány – Fòrum a Pg Zona Franca.

Barcelona tak bude v rámci projektu ZeEUS testovat elektrobusy obou koncepcí: 12m elektrobusy Irizar i2e s celodenním dojezdem a nočním dobíjením a 18m elektrobusy Solaris s průběžným dobíjením.

Cílem probíhajících zkušebních jízd elektrobusů Solaris je simulovat běžný provoz s cestujícími a provést potřebný zácvik řidičů.

redakce Proelektrotechniky.cz

logo proelektrotecniky OK

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.