cz  Czech      uk  EN

Solaris připravil hned dvě překvapení – nový Urbino 12 Electric a Urbino 12 Low Entry

new_urbino_12_electric OK

Na veletrh Busworld, který se bude konat ve dnech 16. až 21. října 2015 v belgickém Kortrijku, přiveze polský Solaris hned dva nové modely autobusů Urbino. Městský nízkopodlažní Urbino nové generace jsme měli možnost vidět vloni poprvé, mimo jiné oba modely 12m a 18 m dlouhý kloubový autobus byl vystavený také na veletrhu CZECHBUS v Praze. Letos budou představeny další modifikace na veletrhu Busworld, Urbino 12 Electric a Urbino 12 Low Entry. Výrobce nám zatím poskytnul pouze vizualizace obou modelů,  fotografie z reálu budou k dispozici patrně až při premiéře v Kortrijku.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Nový Solaris Urbino 12 Electric

Zcela bezemisní plně elektrický autobus Urbino 12 v novém designu je inovačně nejpokročilejší produkt z celého portfolia. Je zde použita zadní náprava ZF AVE 130 třetí generace v níž jsou uloženy dva nezávislé elektromotory přímo v nábojích kol. Takové řešení umožňuje lepší využití prostoru pro cestující, ale také snížení hmotnosti vozidla až o několik set kilogramů v porovnání s předchozími modely. V elektrobusu je nainstalována baterie s kapacitou 240 kWh, Solaris také přichází s modernizovanými střešními konektory pro nabíjení plug-in. Dopravní společnost Üstra Hannoversche Verkehrsbetriebe z Hannoveru si již objednala tři nové elektrobusy Solaris

new_urbino_12_le OK

 Nový Solaris Urbino 12 LE

Urbino 12 Low Entry v nové verzi je nejmladším přírůstkem v Solarisu v kategorii příměstských autobusů. Konstrukce u nového Urbina 12 LE zajišťuje, že vozidlo je mnohem lehčí než jeho předchůdce, nabízí více prostoru při stejných rozměrech s navýšenou kapacitou pro cestující. Na veletrhu se bude autobus prezentovat s motorem Cummins ISB6.7 v emisní normě Euro 6. Postupně sjednocující vzhled u nových autobusů Solaris umožní dopravcům mít ve své flotile více typů autobusů s možností využívat určitou část identických náhradních dílů.

Další zajímavý model ve stánku Solaris  bude inovovaný model s novou karoserií Urbino MIDI. Výrobce také deklaruje, že brzy bude disponovat novými autobusy na zemní plyn (CNG) a trolejbusem Trolino, také v novém provedení.

Solarisu se velmi dobře daří postupný přechod na vozidla s novou koncepcí i navzdory  tomu, že inovace nespočívá pouze v kosmetických úpravách vzhledu, ale v celkově novém pojetí zásadních technických řešení .

Zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Solaris_logo

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.