cz  Czech      uk  EN

Nový Solaris Urbino úspěšný evropský vítěz!

new_solaris_urbino_12

Nový Solaris Urbino, úspěšná loňská premiéra polského výrobce dopravních prostředků hromadné dopravy Solaris Bus & Coach SA, získal prestižní mezinárodní ocenění iF DESIGN AWARD 2015. Úspěšný projekt New Urbino vzniknul společně s návrháři konstrukční kanceláře Solaris a studia FT z Berlína. Výsledek jejích práce byl oceněn porotou složenou z 53 renomovaných odborníků z oblasti designu.

Porota vybrala vítěze z více než 20 zemí, na základě řízení, které se uskutečnilo ve dnech 20. – 22. ledna2015 v Hamburku. Porota vyhodnocovala téměř pět tisíc návrhů z celého světa. Slavnostní předání cen se konalo 27. února 2015 v paláci BMW World v Mnichově. Stojí za zmínku, že porota nezávislé iF DESIGN  AWARD  zasedá již od roku 1953.

Druck

Oceněný New Urbino, který měl svoji světovou premiéru na veletrhu IAA Nutzfahrzeuge 2014 v Hannoveru, je inovativní městský autobus s velmi lehkou a odolnou konstrukcí. Jeho nadčasová konstrukce a nové technologie zajišťují dopravcům nízké provozní náklady a vysokou estetickou úroveň. Prostorný, světlý interiér autobusu, stejně jako moderní podvozek poskytuje nebývalý komfort. Velmi atraktivní, výrazný a funkčním design účelně slouží cestujícím.

Cílem konstruktérů nového Solarisu Urbino bylo vytvořit městský autobus, který jeho pozoruhodný vzhledem, atraktivním interiérem neobvyklým pro současné dopravní prostředky. V projektu bylo dbáno na maximální využití prostoru pro cestující se vstupem širšími dveřmi a větším podílem všech dostupných nízkopodlažních ploch. Jízdu zpříjemňují zvětšené prosklené plochy oken a také nové vnitřní LED osvětlení.

„Další výrazný design nového Solarisu znamená, že výrobce je ochoten řešit problémy, kterým čelí budoucnosti MHD. Konečný výsledek, který přispěje k růstu spokojenosti a pohodlí cestujících, řidičů a dopravců, je výsledkem tvrdé práce celého týmu. Nový Urbino je produkt, který je v souladu jak s uspořádáním vnější karosérie tak řešením interiéru. Jsme rádi, že význam tohoto konceptu porota ocenila cenou iF designu za špičkové provedení. To je velmi důležité pro celý tým, který se na tomto projektu podílel „říká Jens Timmich, zakladatel Berlin designu studia FT.

Snažení polského výrobce doznalo ocenění i na domácím trhu. New Solaris Urbino získal cenu TOP Design Award na veletrhu „arena Design“, který se uskutečnil 17. až 20. Února 2015 v Poznani. Potkaly se zde projekty moderního průmyslového designu z celého světa. New Solaris zvítězil v kategorii automobilové a veřejné dopravy.

TZ:  Solaris Bus & Coach SA

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.