cz  Czech      uk  EN

200 kloubových autobusů Solaris Urbino bude brzo jezdit v Bělehradě!

První autobusy Solaris již dorazily do Bělehradu. V březnu tohoto roku zástupci Solaris Bus & Coach podepsali smlouvu na dodávku 200 nízkopodlažních městských kloubových autobusů Urbino 18 pro  podnik městské dopravy z Bělehradu (GSP Bělehrad / ГСП Београд). V pátek  9.8. 2013 bylo prvních deset kloubových Urbin slavnostně předáno zákazníkovi.

Foto. Nebojša Čeran, generální ředitel GSP Bělehrad a Adam Zielinski,zástupce ředitele  Solaris Export,  při oficiálním předání prvního autobusu Urbino v Bělehradě.

Podle smluvního dojednání měly být první autobusy do hlavního města Srbska dodány první polovině srpna 2013. Další dodávky jsou plánovány takto: 45 dalších busů ještě srpnu dalších, 45 v září, 50 kusů v říjnu a poslední dodávka 50 kusů v listopadu. Všechny autobusy Solaris Urbino dodané pro GSP budou v provozu nejpozději do konce roku 2013. Před uskutečněním první dodávky do Bělehradu začal Solaris se školením řidičů a techniků z GSP. Díky tomu zaměstnanci GSP  z Bělehradu poznali nová vozidla svého vozového parku do detailů.

Solaris bude i na dále podporovat GSP v oblasti servisu a údržbu po dobu dvou let.  Výrobce autobusů také vytvořil sklad náhradních dílů přímo Bělehradě. Toto řešení zajistí rychlé a efektivní služby pro zákazníka.

„Jsme velmi spokojeni s kvalitou autobusů, které nám byly dodány a se školením poskytnutým našim zaměstnancům,“ zdůraznil Milan Sofronic, technický ředitel GSP. „Během několika příštích dnů, začnou cestující GSP v Bělehradu si užívat pohodlí při cestování v našich nových autobusech.“ dodává.

Objednávka je výsledkem konkurenčního výběrového řízení, kterou vyhrál Solaris.  Celková hodnota  kontraktu je 64 miliónů Euro, projekt je byla podporován z  prostředků EBRD. Všech 200 kloubových autobusů Solaris Urbino 18 pro Bělehrad je v plně nízkopodlažním provedení v celém autobusu, všechny jsou také plně klimatizované. Jejich naftové motory splňují emisní normu Euro 5. Pro bezpečnost cestujících, každý autobus je vybavený kamerovým monitorovacím systém se sedmi kamerami.

 Małgorzata Olszewska v březnu 2003 při podpisu smlouvy v Bělehradu

Solaris Bus & Coach další informace

Solaris je předním evropským výrobcem inovativních autobusů a městských kolejových vozidel. Rodinná firma, kterou založili Solange a Krzysztof Olszewski, dodala již téměř 10.000 autobusů zákazníkům v 26 zemích, od roku 1996 kdy výroba byla zahájena. Solaris se specializuje na state-of-the-art městských a meziměstských autobusů a nabízí největší škálu diesel-elektrických hybridních autobusů. Trolejbusy a elektrické autobusy poskytují ve veřejné dopravě zcela bez emisí  provoz. Solaris Tramino, nízkopodlažní tramvaj je postavena pro atraktivní městskou železniční dopravu.

TZ: Solaris Bus & Coach

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.