cz  Czech      uk  EN

Elektrický kloubový Solaris Urbino 18,75 s vodíkovými palivovými články bude jezdit Hamburku

solaris_urbino_18,75_electric M

První vozidlo tohoto typu je určené pro dopravní společnost Hochbahn. Nový autobus Solaris je  vybavený bateriemi s kapacitou 120 kWh, které jsou hlavním zdrojem energie do systému pohonu.  Počítáno je také, s provozem palivových článků Ballard s výkonem 101 kW. Novinkou je, že palivové články jsou použity pouze tehdy, když je zapotřebí 100% výkonu, což výrazně zvyšuje jejich životnost. Autobus bude vodíkem doplňován v noci v depu, nabíjecí cyklus baterií bude předem programován tak, že autobus je připraven na pokrytí 300 km trasy za den.

První kloubový Solaris Urbino s elektrickými s palivovými články měl premiéru 18. prosince 2014 při slavnostním otevření Inovační linky 109 v Hamburku u nově vybudovaného autobusového nádraží. Mezi významnými hosty byli starosta Hamburku Olaf Scholz, Rainer Bomba (státní tajemník Spolkového ministerstva dopravy, výstavby a rozvoje měst) a generální ředitel společnosti Hochbahn, Günter Elste a mnoho dalších oficiálních hostů.

„Společnost Solaris zde zúročuje 15-leté  zkušenosti  z vývoje elektromobilních prostředků, trolejbusů, elektrických a hybridních autobusů , zároveň to byl dobrý základ pro vývoj tohoto inovativního autobusu.  Jsme rádi, že máme možnost podpořit společnost Hochbahn a město Hamburk při plnění ambiciózních cílů v oblasti zlepšování klimatu. Vzhledem ke své délce 18,75 m, je tento elektrický Solaris Urbino v budoucnosti schopen velmi dobře fungovat i na nejvíce vytížených tratích „uvedl náměstek generálního ředitele společnosti Solaris Bus & Coach, Dr. Dariusz Michalak při oficiální prezentaci. Nový elektrický autobus pro město Hamburk je technologicky nejvyspělejší produkt Solarisu.

 TZ: Solaris Bus & Coach

Solaris_logo

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.