cz  Czech      uk  EN

První autobusy Solaris Urbino 12 Euro VI pro německou společnost Wies Faszinatour

Solaris Urbino 12 Euro 6 Weis Weiden 1

Společnost Solaris Bus & Coach předala první dva autobusy Solaris Urbino 12 Euro VI bavorskému dopravci  Wies Faszinatour z města Weiden. Mezi první cestujícími na zkušební jízdě byl starosta Weidenu Kurt Seggewiß a členové městské rady. Dva nové městské autobusy zlepší přepravní služby ve městě a zároveň také posílí současnou flotilu autobusů Solaris.

Solaris Urbino 12 Euro 6 Weis Weiden 2

Nově jsou autobusy Solaris vybaveny motory DAF MX – 11. Řadový šestiválcový motor se systémem common-rail, s výkonem 210 kW (290 PS) a točivým momentem 1200 Nm, plní normu pod hranicí Euro VI s  limity – nižšími než 0,4 g / kWh oxidů dusíku a pod hranicí 0,01 g / kWh částic, které jsou zajištěny pomocí zpětné recirkulace výfukových plynů. Autobusy Solaris disponují nově také automatickou převodovkou Voith Turbo DIWA, který byla vyvinuta pro nové motory s emisní normou Euro VI.

Solaris Urbino 12 Euro 6 Weis Weiden 3

Cestující se mohou těšit na velmi příjemný interiér. Imitace dřeva na podlaze propůjčuje autobusům atmosféru připomínající kavárnu a doplněna je bočními obklady stěn a stropní panely v osvěžujících odstínech zelené.

TZ: Solaris Bus & Coach

Solaris_logo

BusPress: o autobusech Solaris jsme napsali

 

Komentáře uzavřeny.