cz  Czech      uk  EN

Mnichov objednal 21 elektrobusů MAN Lion’s City 18 E

Dopravní podnik Stadtwerke München (SWM) v Německu objednal pro mnichovskou dopravní společnost (MVG) 21 nových elektrických kloubových autobusů MAN Lion’s City 18 E. V polovině roku 2023 budou nové autobusy postupně jezdit na linkách v bavorském hlavním městě spolkové země.

Provozní test plně elektrického 12metrového autobusu MAN Lion’s City E byl zahájen v bavorském hlavním městě již v roce 2020

Do roku 2035 chce Stadtwerke München provozovat svou autobusovou dopravu zcela elektricky. Provozní test plně elektrického 12metrového autobusu MAN Lion’s City E byl zahájen v bavorském hlavním městě již v roce 2020. Společnost MAN Truck & Bus nyní zvítězila v celoevropském tendru na 21 elektrických kloubových autobusů.

Autobus je poháněn dvěma centrálními elektromotory na druhé a třetí nápravě. MAN uvádí, že tuto volbu učinili, protože na rozdíl od elektromotorů v blízkosti náboje kola jsou tyto motory snadněji dostupné a méně složité. Provozovatelé vozových parků tak těží z výhod údržby a celkových nákladů na vlastnictví (TCO). Kloubové autobusy jsou také standardně vybaveny ochranou proti natáčení a regulací úhlu natáčení, což by mělo dále optimalizovat jízdní stabilitu. Také díky cílenému, situačně specifickému rozdělení hnacího momentu na dvě poháněné nápravy lze preventivně zabránit kritickým situacím vzpěru, jak uvádí MAN. Plně elektrické hnací ústrojí v MAN Lion’s City 18 E má výkon 267 kW až 320 kW. Energie k tomu pochází z modulárních baterií s instalovaným výkonem až 640 kWh.

TZ: MAN Truck & Bus

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.