cz  Czech      uk  EN

Solaris – obří zakázka 130 kloubových elektrobusů pro Varšavu!

Městský dopravní podnik MZA  ve Varšavě koupil 130 kloubových elektrobusů za téměř 400 milionů PLN. Jedná se o unikátní, dosud největší uzavřenou smlouvu na bezemisní  autobusy v Evropě, kterou  získala  polská společnost Solaris Bus & Coach S.A.  Kloubové elektrické autobusy Urbino 18 budou dodána do hlavního města Polska v roce 2020. Elektrobusy Solaris byly dosud objednány do 60 ti měst v 17 zemích a od roku 2011 již ujely víc než 14 milionů kilometrů. Společnost v souladu s dnes podepsanou dohodou provede tuto objednávku v roce 2020.

.

Solaris Urbino 18 Electric

.

Projekt na nákupu 130 kloubových elektrobusů podporovaný evropskými fondy je jednou z největších investic do elektromobility v Evropě.

„Jsme rádi, že jsme jedním z lídrů v zavádění ekologických řešení pro dopravu, podle našich plánů budeme mít za dva roky flotilu 400 autobusů s nulovými emisemi. Ekologické autobusy MZA jsou nadějí na čistý vzduch v hlavním městě“ říká Jan Kuźmiński, prezident Zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.

Elektobusy Solaris Urbino pro MZA budou vybaveny bateriemi Solaris High Power s kapacitou 150 kWh, na které výrobce poskytl sedmiletou záruku v souladu s požadavky objednatele. Baterie budou dobíjeny plug-in zásuvkami a také pantografem. Stanice pro rychlé nabíjení s výkonem více než 400 kW se budou nacházet na několika místech hlavního města. Nabíjecí infrastruktura není součástí dodávky elektrobusů.

.

Solaris Urbino 18 Electric

.

Solaris Urbino 18 Electric

.

Solaris Urbino 18 Electric

.

Pohonná jednotka bude tvořena párem elektromotorů umístěných v kolech s výkonem 110 kW. Elektrobusy budou vybaveny také měničem napětí pro trakční motor s technologií SiC, která přispívá ke snížení spotřeby energie.

Interiér a vybavení elektrobusů bude dle obecných standardů společnosti ZTM. Kabina řidiče je zcela uzavřená, elektrobusy budou plně klimatizované a vybavené informačními systémy. Cestující budou mít k dispozici tři dvojité porty USB.

Solaris do Varšavy v minulosti již dodal více než 1 000 městských autobusů, z toho 20 elektrických. Elektrobusy jsou v provozu denně na lince 222. Solaris Urbino 12 electric získal v roce 2017 ocenění nejlepší městský autobus v Evropě. Společnost CAF Group, současný vlastník polské firmy Solaris Bus & Coach S.A je významným evropským lídrem v elektromobilitě s jasně efektivními řešeními pro veřejnou dopravu.

Zdroj: Solaris Bus & Coach

.

SOLARIS

.

.

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.