cz  Czech      uk  EN

Dopravní společnost MPK SA v Krakově kupuje 20 elektrobusů Solaris

nowe_urbino_12_electric_krakow

Nové elektrobusy Solaris Urbino pro Krakov, foto: Solaris

V úterý 11. října v průběhu mezinárodního dopravního veletrhu TRANSEXPO v Kielcích zástupci dopravního podniku MPK SA z Krakova a Solarisu Bus & Coach SA podepsali smlouvu na dodávku 20 nových elektrických autobusů. První autobusy můžeme v Krakově očekávat již v polovině roku 2017.

Podepsaný kontrakt obsahuje objednávku na 17 elektrobusů nové řady Solaris Urbino Electric ve standardní délce 12 m a 3 kloubové elektrobusy o délce 18 metrů. Připomínáme, že Solaris Urbino Electric 12 se stal vítězem soutěže o nejlepší městský autobus pro rok 2017 a získal prestižní cenu „Bus of the Year“.

Všechny nízkopodlažní elektrobusy jsou klimatizované, vybavené odbavovacím systémem pro platby kartou a mincemi. Autobusy také disponují moderními monitorovacími a informačními systémy. Autobusy doplňují energii systémem průběžného dobíjení pomocí pantografů umístěných na střeše a nočním dobíjením ze zásuvky v depu.

Cena autobusů, kterou dopravní podnik zaplatí je 34 843 198 zł za standardní elektrobusy a 7 948 201 zł tři kloubové autobusy. Dodávka dvaceti nových elektrobusů je součástí velkého projektu, který MPK v Krakově realizuje rámci Regionálního operačního programu Malopolska na období 2014 – 2017. Kromě zmiňovaných 20 elektrobusů program obnovy obsahuje další dodávky na 60 klasických autobusů 12m, 12 autobusů s hybridním pohonem a 15 městských autobusů v kategorii „midi“.

Krakov je první polské město kde začaly jezdit elektrobusy na pravidelné lince. Provoz zde začal 29. dubna 2014 na městské lince 154 a dnes na ni jezdí čtyři elektrobusy Solaris o délce 8,9 m.

Zdeněk Nesveda

Zdroj: Solarisu Bus & Coach

BuPress podporuje elektromobilitu ve veřejné dopravě, čtěte v naší rubrice elektromobilita

nowe_urbino_18_electric_krakow

Nové elektrobusy Solaris Urbino pro Krakov, foto: Solaris

 

krakow_kupuje_20_autobusow_elektrycznych_solarisow_11_10_2016

Na obrázku zleva : Grzegorz Dyrkacz, člen představenstva MPK Krakově, Andreas Strecker, generální ředitel společnosti Solaris Bus & Coach SA, Tadeusz Bumblebee, místostarosta Krakově, Solange Olszewska, majitelka Solarisu, Rafal Świerczyński, předseda představenstvaMPK Krakově

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

 

Komentáře uzavřeny.