cz  Czech      uk  EN

MAN Lion’s City GL A40 CNG pro BRT (Bus Rapid Transit) v Kodani

S kapacitou až 150 cestujících a s pěti automatickými posuvnými dveřmi přispěje v budoucnu 41 autobusů MAN Lion's City GL CNG ke zrychlení MHD v Kodani. (foto:MAN Truck & Bus)

S kapacitou až 150 cestujících a s pěti automatickými posuvnými dveřmi přispěje v budoucnu 41 autobusů MAN Lion’s City GL CNG ke zrychlení MHD v Kodani. (foto:MAN Truck & Bus)

 Miliony Dánů budou nyní jezdit autobusy MAN!

Ke zrychlení MHD v Kodani v budoucnu přispěje 41 autobusů MAN Lion’s City GL CNG s kapacitou až 150 cestujících a s pěti automatickými posuvnými dveřmi. Mimořádné autobusy budou nasazeny na nové BRT lince na severu dánského hlavního města.

  •  Movia uvede do provozu na nové BRT lince na severu Kodaně 41 kloubových autobusů MAN s pohonem na CNG
  • MAN přesvědčil provozovatele Arrivu svým promyšleným konceptem a výrazným designem

Autobus jako reklamní poutač: Moderní design 41 autobusů MAN Lion’s City GL A40 CNG přitahuje pozornost. Pro provozovatele Arrivu a pro společnost Movia, největší dopravní společnost v Dánsku, jde o podstatný aspekt. Neboť místem nasazení kloubových autobusů bude nová trasa BRT, která vede z Herlev na severu Kodaně přes centrum města až na letiště.

Movia Cityline BRT (Bus Rapid Transit) ;

 

„City Line je první BRT linka společnosti Movia. Na několika úsecích jezdí autobusy ve vlastních pruzích. Proto by se autobusy měly odlišovat i opticky,“ říká Klaus Kormann, International Key Account Manager společnosti MAN Truck & Bus a doplňuje: „Mimo jiné díky čelní masce s velkými světlomety, futuristicky působícími kryty kol a světlopropustnému měchu v kloubu vozidla se toho podařilo dosáhnout.“ Jelikož Movia nevlastní žádná vozidla, bude linku subdodavatelsky provozovat společnost Arriva.

 

Světlo propustný měch kloubu, jeden ze zajímavých prvků (foto: MAN Truck & Bus)

Světlo propustný měch kloubu, jeden ze zajímavých prvků (foto: MAN Truck & Bus)

 

MAN nepřesvědčil Arrivu a Moviu pouze designem autobusů MAN Lion’s City GL A40 CNG, ale obzvláště jejich promyšleným konceptem. Vozidla v sobě kombinují vysokou obsaditelnost s enormně rychlou výměnou cestujících. Autobusy dlouhé 18,75 m disponují pěti 1 250 mm širokými dvoukřídlými dveřmi s optimalizovaným elektrickým pohonem. „Prostoje na zastávkách se podstatně zkrátily. To uspoří nejen čas, ale i pohonné hmoty“, uvádí Klaus Kormann.

K tomu jsou autobusy schopny dopravit až 150 cestujících na pohodlných sedačkách a v prostoru pro stojící cestující. Proč jsou požadavky na tyto městské autobusy tak vysoké, ukáže pohled na linku „City Line“, která je s až 20 miliony cestujících za rok a až 75 000 pasažéry denně nejfrekventovanější linkou na severu hlavního města Dánska.

Aby měl řidič vždy přehled i navzdory vysokým počtům střídajících se cestujících, je interiér autobusu snímán kamerou. Bezpečnost k tomu zajišťují četné prvky výbavy jako EBS s ABS a ASR a dále světelné závory ve dveřích. Autobusy o výkonu 310 k (228 kW) jsou poháněny bioplynem. Autobus MAN Lion’s City GL A40 CNG nabízí řešení městské mobility s extrémně nízkými emisemi, které nezatěžuje klima a současně je hospodárné. „Je-li poháněný bioplynem, jezdí kloubový autobus téměř neutrálně z hlediska CO2, a dostává se tak na úroveň plně elektrického vozidla“, říká Klaus Kormann.

TZ: MAN Truck & Bus 

 

RUBRIKA MAN NA PORTÁLU BUSPRESS, čtěte zde…

 

 
Pod vlajkou společnosti Movia jezdí zhruba 1 250 autobusů tvořících třetinu celkové autobusové flotily pro MHD v Dánsku. Dopravní společnost Movia využívá subdodavatelů Arriva, Keolis, Nobina a místních dánských operátorů. Arriva Danmark A/S, je 100procentní dceřinou společností společnosti Deutsche Bahn, která provozuje téměř 40 procent autobusů, které jezdí pro společnost Movia.

 

Arriva Danmark A/S

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.