cz  Czech      uk  EN

FlixBus jede do 200 zahraničních destinací!

Praha, 28. července 2020 – Největší evropský poskytovatel dálkové autobusové přepravy FlixBus od června pracuje na postupném obnovování provozu ve většině evropských zemí. Ačkoliv přidává linky a destinace postupně, v návaznosti na vývoj bezpečnostní situace v jednotlivých zemích a poptávku lidí po cestování, pro léto 2020 si aktuálně můžete vybírat z nabídky přes 200 zahraničních destinací na přímém spoji z Česka.

Velký cestovatelský přehled: Kam vás v létě dovezou autobusy FlixBus na přímém spoji z Česka

200 zahraničních destinací

Chcete během srpna vycestovat na dovolenou nebo navštívit některou z evropských metropolí? Níže naleznete jednoduchý přehled, kam vás zelené autobusy dovezou na přímém spoji.

Pro celkový přehled o situaci uvádíme i aktuální informace z tzv. vládního semaforu, který hodnotí státy podle míry rizika nákazy koronavirem. Pouze u zemí s vysokým rizikem musejí Češi při návratu dokládat negativní test, nebo jít do 14denní karantény. Tam momentálně nespadá žádná členská země EU.

Důležité jsou také podmínky pro vstup Čechů na území cizích států. V případě, že státy omezují vstup na své území, cestování se řídí podmínkami druhé strany. Přehlednou mapu takových podmínek aktualizuje například Cestujlevne.com.

Upozorňujeme, že celková cestovní situace se může v návaznosti na vývoj situace v jednotlivých zemích nebo regionech měnit.

BELGIE A NIZOZEMSKO (od 479 Kč)

Podmínky cestování: Od 15.6. lze volně cestovat do i z Belgie a Nizozemska bez kontrol či nutnosti testů na obou stranách. V Belgii platí soboty 25.7. zpřísněná opatření, povinné jsou roušky i venku na rušných obchodních třídách a tržištích. Dosud byly roušky povinné jen v hromadné dopravě, v obchodech, v kinech a muzeích nebo v kostelech.

Destinace na přímém spoji: Amsterdam, Antverpy, Arnhem, Brusel, Bruggy, Eidhoven, Enschede, Gent, Hasselt, Lovaň, Lutych, Maastricht, Njimegen, Rotterdam

FRANCIE (od 679 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení a není vyžadován test ani karanténa při návratu do ČR. Ve Francii platí povinnost nošení roušky v dopravě a od 27.7. též v uzavřených prostorách, doporučeno je na veřejnosti.

Destinace na přímém spoji: Belfort, Besançon, Dole-Choisey, Lille, Lyon, Méty, Montbéliard, Mylhúzy, Paříž, Remeš, Štrasburk

CHORVATSKO (od 749 Kč)

Podmínky cestování: Lze vycestovat za účelem turistiky, podmínkou je vyplnění formuláře na hranicích. Pro hladší průběh cesty je lepší mít s sebou potvrzení o ubytování na místě. Roušky jsou povinností ve všech prostředcích veřejné a hromadné dopravy a ve zdravotnických zařízeních, obchodech a vybraných institucích.

Destinace na přímém spoji: Biograd na Moru, Đakovo, Donji Miholjac, Opatija, Osijek, Pirovac, Rijeka, Šibenik, Slavonski Brod, Split, Trogir, Valpovo, Vodice, Zadar, Záhřeb

ITÁLIE (od 399 Kč)

Podmínky cestování: Itálie otevřela své hranice turistům 3.6., z české strany je možné přicestovat z Itálie bez nutnosti předkládat negativní test na COVID-19 od 15.6. Pouze v regionech Sardinie a Apulie je třeba se předem registrovat prostřednictvím vyplněného formuláře. Roušky povinné v uzavřených prostorách a MHD.

Destinace na přímém spoji: Benátky, Milán, Padova, Terst

MAĎARSKO (od 299 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení, při nakupování v obchodě nebo cestování v prostředcích veřejné dopravy je nutné používat roušky.

Destinace na přímém spoji: Budapešť, Harkány, Pécs, Segedín

NĚMECKO (od 249 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení, povinnost mít zakrytá ústa a nos v uzavřených veřejných prostorách a v MHD.

Destinace na přímém spoji: Aichach, Augsburg, Bad Oeynhausen, Baden-Baden, Bamberg, Bayreuth, Berlín, Bielefeld Brackwede, Bischofsgrün, Bochum, Bonn, Brémy, Brunswick, Cáchy, Cvikov, Dortmund, Drážďany, Düsseldorf, Engen, Erfurt, Erlangen, Essen, Frankfurt, Freiburg, Freyung, Fürth, Gera, Halle, Hamburg, Hannover, Heidelberg, Hildesheim, Hollfeld, Chemnitz, Ingolstadt, Jena, Karlsruhe, Koblenz, Kolín nad Rýnem, Kornwestheim, Lipsko, Leutkirch, Leverkusen, Magdeburg, Mohuč, Mannheim, Markdorf, Marktredwitz, Meersburg, Memmingen, Mnichov, Neckarsulm, Norimberk, Oldenburg, Osnabrück, Pasov, Pforzheim, Potsdam, Ravensburg, Rostock, Rudolstadt, Řezno, Saalfeld, Saarbrücken, Salzgitter, Schweinfurt, Stuttgart, Titisee-Neustadt, Tübingen, Überlingen, Ulm, Wangen im Allgäu, Výmar, Wolpertshausen, Würzburg

POLSKO (od 75 Kč)

Podmínky cestování: Od 16.6. je povolená obnovená mezistátní veřejná doprava a přes hranice lze cestovat bez omezení. Ve vnitřních prostorách budov a v dopravních prostředcích zůstává povinnost zakrývání dýchacích cest.

Destinace na přímém spoji: Bílsko-Bělá, Bydhošť, Čenstochová, Duszniki-Zdrój, Gdaňsk, Gdyně, Hlivice, Jastrzębie-Zdrój, Jelení Hora, Katovice, Kladsko, Krakov, Kudowa-Zdroj, Lešno, Lodž, Medyka, Nisa, Opolí, Polanica-Zdroj, Poznaň, Přemyšl, Řešov, Sopoty, Szklarska Poreba, Tarnov, Toruň, Varšava, Vratislav, Zabrze, Zawidów, Złoty Stok, Znin, Żory

RAKOUSKO (od 119 Kč)

Podmínky cestování: Pro Čechy platí cestování bez omezení, zpřísněné jsou kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem. Od 24.7. je lidem přijíždějícím z oblastí, které Rakousko označí jako rizikové, povolen vstup pouze s negativním testem. Povinnost nošení roušek v obchodech, bankách a na poštovních pobočkách je znova zavedená od 24.7., k tomu stále platí již dříve povinné roušky v dopravních prostředcích a zdravotnických zařízeních atd.

Destinace na přímém spoji: Freistadt, Klagenfurt, Linec, Mistelbach, Parndorf, Salzburg, Sankt Pölten, Štýrský Hradec, Vídeň, Villach

RUMUNSKO (od 1149 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení, ve veřejné dopravě, v práci, obchodech a v jiných uzavřených prostorách platí povinnost nošení roušky a je zapotřebí dodržovat odstup dva metry.

Destinace na přímém spoji: Arad, Brașov, Bukurešť, Deva, Făgăraș, Lipova, Orăștie, Ploješť, Sebes, Sibiu , Sinaia, Temešvár

SLOVENSKO (od 49 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení, v obchodech, dopravních prostředcích a restauracích je nutnost mít roušku a dodržovat odstup dva metry. Pasažéři by měli ve vozech taxi sedět pouze na zadních sedadlech.

Destinace na přímém spoji: Banovce n. Bebravou, Banská Bystrica, Bratislava, Brezno, Handlová, Jelšava, Košice, Liptovský Mikuláš, Muráň, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Štítnik, Tisovec, Trenčín, Trnava, Žiar n. Hronom, Žilina, Zvolen

SLOVINSKO (od 549 Kč)

Podmínky cestování: Od úterý 7.6. Slovinsko vrátilo Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí a od 17.7. bylo zrušeno i omezení pro cestující z Moravskoslzeského kraje. Mezi hygienická opatření, která je nutné dodržovat, patří povinnost nosit roušky v uzavřených veřejných prostorech a ve veřejných dopravních prostředcích a dodržovat minimální rozestupy 1,5 metru, což platí ve veřejných dopravních prostředcích a hromadných dopravních prostředcích transitujících přes území Slovinska.

Destinace na přímém spoji: Bled, Lublaň, Maribor

ŠVÝCARSKO (od 549 Kč)

Podmínky cestování: Cestování bez omezení, od věku dvanácti let platí povinnost nosit ochranné roušky ve veřejné dopravě.

Destinace na přímém spoji: Curych

Plánovat cestu je lepší s předstihem a před cestou zkontrolovat, jestli se situace v dané destinaci nezměnila. Do všech zemí si nezapomeňte vzít platné cestovní doklady a přibalte ochrannou roušku.

Preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů FlixBus

S obnovením provozu dálkové autobusové přepravy souvisí i zavedení zvláštních bezpečnostních opatření. Na palubách zelených autobusů je v návaznosti na konkrétní destinace povinné nebo doporučené cestovat s rouškou (na mezinárodních linkách je lepší mít ji s sebou) a před nástupem na palubu si dezinfikovat ruce.

„Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace,“ zmiňuje mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Opatření zavedená FlixBusem přesahují zákonné požadavky, společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí

Výhodou cestování autobusy FlixBus kromě dostupné ceny a největší sítě spojů v Evropě je, že si jízdenku zakoupíte online a odbavení probíhá digitálně, není třeba nic tisknout. Během cesty autobusy poskytují extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací o odjezdech najdete na stránce www.flixbus.cz

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.