cz  Czech      uk  EN

FlixBus na přímém spoji propojí Česko s další desítkou nových destinací v Nizozemsku, Belgii, Německu a Polsku

  • Každodenní spojení z polské Medyky do Rotterdamu přes Ostravu, Olomouc a Prahu
  • Turisticky atraktivní destinace jako Rotterdam, Antverpy, Mohuč
  • Přímé spojení Ostravy a Olomouce se západním Německem, Belgií a Nizozemskem
  • Jízdenky z Prahy do Rotterdamu od 1249 Kč

Praha, 22. října 2019 – Nové mezinárodní spojení nabídne od příští středy globální poskytovatel mobility FlixBus. Zelené autobusy propojí polskou Medyku a nizozemský Rotterdam a zastavovat budou také v Česku – v Ostravě, Olomouci a Praze. Čechům se tak otevřou nové zahraniční destinace dostupné na každodenním přímém spoji. Od 30. října budou moci navštívit jednoduše a pohodlně například Rotterdam, Antverpy nebo Mohuč. Pro obyvatele Ostravska a Olomoucka to znamená zcela nové přímé spojení do západního Německa, Belgie a Nizozemska.

 

FlixBus

.

FlixBus navazuje na kontinuální expanzi svých autobusových i vlakových spojů a propojování regionů napříč Evropou. Kromě zmíněných měst Rotterdam v Nizozemsku a Antverpy v Belgii patří mezi nové destinace na přímém spoji také Koblenz, Mohuč a Fürth v Německu. Autobusy budou dále stavět i v Bruselu, Cáchách, Frankfurtu n. M., Erlangenu a Norimberku.

„Mezinárodní linka mezi Polskem a Nizozemskem nabídne celou řadu nových destinací, současně ale navýšíme frekvenci některých spojení, která již v síti máme. Do Erlangenu se s námi mohou zákazníci dostat z Prahy dvakrát denně, do Bruselu nebo Cách až třikrát denně na přímém spoji,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

V Praze budou autobusy stavět na Roztylech a po dobu rekonstrukce zličínského nádraží také na Stodůlkách. Ve směru do Německa budou spoje odjíždět z Prahy v nočních hodinách v 3.55 a 4.25 hod., do Frankfurtu a Mohuče dorazí kolem poledního, do Bruselu v 17.25, do Antverp v 18.30 a na konečnou do Rotterdamu v 20.00 hodin.

Rotterdam je po Amsterdamu druhé největší město Nizozemska, žije zde přes 600 tisíc obyvatel a postupně se z něj stává nejvýznamnější kulturní centrum země. Známý je především zdejší přístavní komplex, který je druhým největším na světě a největším v Evropě.

Přes Polsko až ukrajinským hranicím

Směrem do Polska budou autobusy odjíždět pět minut po půlnoci ze Stodůlek a v 00.35 ze zastávky Praha Roztyly, ve 3.55 z Olomouce a v 5.05 z hlavního nádraží v Ostravě. Také v Polsku přibudou nové destinace – Jastrzębie-Zdrój, Żory, Tarnov, Řešov, Přemyšl a Medyka. Poslední z měst, Medyka, je významným hraničním přechodem na východě Polska, odkud se dá na Ukrajinu dojít i pěšky. V Přemyšli zase můžete přestoupit na vlak směrem na Ukrajinu a pohodlně se tak dostat až do Lvova nebo Kyjeva. Zelené autobusy staví v rámci této linky ještě v Katovicích a Krakově.

FlixBus působí v české vnitrostátní dopravě přes dva roky. Celkem nyní zelené autobusy jezdí do 30 zemí a více než 2 000 destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350 000 různých spojení. Dopravce nedávno oznámil vstup také na dopravní trh v Turecku skrze akvizici lokálního autobusového přepravce Kamil Koç.

TZ: FlixBus

 

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.