cz  Czech      uk  EN

Dopravce VHH Hamburk zařadí do provozu první elektrické kloubové autobusy

Exqui.City E bus

Veřejná doprava Hamburg-Holstein (VHH) bude mít k dispozici dva nové elektrické, kloubové autobusy na bateriový pohon. Největší čistě elektrické autobusy vyjedou v Hamburgu na linky bus-metra M3 již během příštího roku.  Nejedná se již o vizi budoucnosti, ale velmi blízkou realitu. Futuristické kloubové autobusy s nadčasovým designem by se tiše mohly prohánět středem Hamburku po trase bus-metra M3 již za rok.

Dopravní společnost Hamburg-Holstein (VHH) již od loňského podzimu provozuje plně elektrické minibusy. Nyní uzavřela také smlouvy, s belgickým výrobcem autobusů Van Hool, na dodání dvou nových plně elektrických autobusů. Jedná se o další novou variantu předchozího hybridního autobusu „Exquicity“ o délce 18,61 m. Budou mít čtvery dveře a proto, jsou také o půl metru delší, než je obvyklé kloubových autobusů. Pohotovostní hmotnost vozidla je na hranici 20 t, je asi o1,5 t těžší než srovnatelné naftové autobusy.

Nabíjení autobusů se bude uskutečňovat v noci v depu v Schenefeld. Během dne vozidla musí být dobíjena na konečných stanicích linky M3 v Tiefstacku a Lurup. Dobíjení je pomocí pantografu nabíjecí stanice, který se přiblíží ke střeše autobusu. Výkonné lithium-iontová baterie s kapacitou 200 kWh se částečně dobíjí  technologií  rekuperace při brzdění.

TZ: Hamburg-Holstein (VHH)

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.