cz  Czech      uk  EN

Elektrické autobusy BYD eBus v Tel Avivu již plném provozu

Přední izraelský autobusový dopravce Dan Bus Company zahájil  8.srpna v Tel Avivu v plném  rozsahu  na lince č. 5 dopravu elektrickými autobusy BYD eBUS.  Provozovatel uvádí, že se jedná o plně hodnotný elektrický dopravní prostředek, schopný na jedno nabití ujet v běžném městském provozu 250 kilometrů.  Doba na opětovné nabytí baterií na plnou hodnotu trvá čtyři až pět hodin.

Uvedení prvních autobusů  BYD  eBus s čistě elektrickým pohonem do provozu s cestujícími považuje Dan za důležitý první krok při obnově své flotily. V příštím období plánuje dál investovat do elektrických autobusů 85 miliónů euro v průběhu několika nejbližších let, což znamená, že bude 25% autobusů z celé flotily Dan stoprocentně ekologických s nulovými emisemi.  Dan také uvádí, že náklady na údržbu elektrických autobusů jsou o 25% nižší než u naftových autobusů a cena spotřebované elektřiny na jeden kilometr je jedna třetina nákladů na naftu u běžného autobusu. Dan Dan Bus Company v současné době provozuje 1300 autobusů a stovky minibusů v metropolitní oblasti v Tel Avivu.

BYD eBUS se dováží do Izraele Clal Motors, stoprocentní dceřiná společnost  Clal Industries. Použitím elektrických autobusů povede ke snížení provozních nákladů  a výrazným  úsporám  na běžných výdajích v průběhu celého životního cyklu vozidla, zejména na výdajích za naftu. Navíc elektrické autobusy nabízí pro město nesporné výhody, protože jsou naprosto tiché a prakticky neznečišťují životní prostředí.

Zdroj: TZ BYD

BusPress podporuje rozvoj elektrických technologií ve veřejné dopravě 

lustrační VIDEO BYD eBus

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.