cz  Czech      uk  EN

Elektrické autobusy BYD úspěšně expandují do Brazílie

BYD Electric Bus

Společnost São Paulo Transit (SPTrans) ukončila testy  Foot BYD Pure – Electric Bus s pozitivními výsledky,  cílem bylo ověřit vhodnost použití plně elektrických autobusů v náročných podmínkách městské dopravy v São Paulo.  BYD Company Ltd se staví do pozice světového lídra ve vývoji elektrobusů a právě v São Paulo bude hrát také klíčovou roli při uvedení elektrických autobusů do provozu. São Paulo má jeden z největších autobusových systémů v Jižní Americe s flotilou více než 16 000 autobusů, provozovaných společností SPTrans. Brazílie se intenzivně připravuje na nadcházející mistrovství světa ve fotbale a olympijské hry, které budou světově nejvyhledávanějšími událostmi roku, kdy místní doprava ekologickými autobusy zde bude hrát také významnou roli.

BYD BUSES

São Paulo Transit tímto krokem dokončil úspěšný pilotní program dopravy ve městě se závěry, že autobus baterio – elektrický je plně použitelný na více než 80% současných denních tras „Naše testy prokázaly že,  výkonnost e – busů v ulicích São Paulo zvyšuje také brzdný výkon, elektrický autobus  splňuje ekvivalent hmotnosti při plném zatížení cestujícími při provozu v oddělených pruzích vybudovaných v São Paulu, „ řekl João Carlos Fagundes, ředitel divize SP Transit Engineering.

Obdobný elektrický autobus BYD, stejné konstrukce úspěšně dokončil podobné pilotní programy po celém světě. Prokázal, své provozní schopnosti na trasách v Evropě, Severní Americe, Střední Americe, Karibiku, Asii, Jižní Americe a v Kolumbii.

Zdroj: BYD

BusPress: o autobusech BYD jme napsali, klik a jste tam!

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.