cz  Czech      uk  EN

Bateriové autobusy BYD ukončily úspěšné testy v New Yorku

BYD - New York 3

Čínský výrobce elektrobusů BYD (Bulld Your Dreams) rozhodně nezahálí a postupně dobývá také Ameriku.  Další místo, kde se uskutečnily testy bateriového autobusu, byl New York,  BYD společně s New York Metropolitan Transportation  Authority (MTA) zkoušely elektrobus po dobu dvou měsíců od 25. srpna do 25. Října 2013 na různých tratích po celém Manhattanu, včetně exponovaných linek M20 , M42 , M104 , M98. „Obecným cílem programu bylo zhodnotit, jak elektrický autobus obstojí v hustém provozu v New Yorku při plnění úkolu v režimu „stop – and- go“ na Manhattanu, při zachování vysoké úrovně komfortu dopravy a provozní výkonnosti „, řekl mluvčí MTA Kevin Ortiz. Autobus určený k testování v MTA byl dodán z BYD Motors z jižní Kalifornie, v provedení typickém pro Ameriku, s nápadně robustním předním nárazníkem.  V průměru na jedno nabití byl elektrobus schopen ujet vždy 140 až 155 mil.

BYD - New York 1

 Očekávané provozní náklady na jeden kilometr elektrického autobusu 0,20 až 0,30 dolarů jsou mimořádnou úsporou, v porovnání  s 1,30 dolarů, za kilometr u konvenčních autobusů, s pohonem na plyn nebo naftu, používaných běžně v New Yorku, uvádí výrobce.

BYD - New York 2

V dubnu roku 2013 získal BYD zakázku na dodání 10 autobusů  v hodnotě 12.100.000,- dolarů pro Long Beach od kalifornského dopravního úřadu,  který objednal 10 elektrických autobusů s nulovými emisemi.  V červnu 2013 dopravní společnost  Los Angeles County Metropolitan Transportation Authority (LA Metro) potvrdila kontrakt na dodávku až  25 stejných bateriových elektrobusů  v hodnotě téměř 30 miliónů dolarů.

BusPress se o problematiku  elektrobusů  dlouhodobě  zajímá a věnuje se jí.  Perspektiva elektrobusové dopravy je patrná z materiálů „E-mobilita v MHD“ ve studii, kterou detailně   zpracovala konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Studie se zabývá současným stavem technologií, provozními zkušenostmi a vývojovými trendy v elektrických autobusech, tj. elektrobusech, palivočlánkových autobusech a diesel-hybridních autobusech. Tyto elektrické autobusy studie porovnává se standardními dieselovými autobusy, autobusy na CNG a trolejbusy.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Zdroj : BYD  

 

 

Komentáře uzavřeny.