cz  Czech      uk  EN

Arriva, hledáme řidiče i řidičky – přijďte si to zkusit

Arriva 3

Navštivte zázemí autobusů a vyzkoušejte si jejich řízení

Arriva Východní Čechy připravila na sobotu 24. října den otevřených dveří v Novém Městě nad Metují. Všichni zájemci se budou moci podívat do zázemí garáží, prohlédnout si historický autobus, který bude vyrážet na projížďky městem, a zkusit si, jaké to je být řidičem autobusu. Pro zájemce budou připraveny speciální jízdy autobusem pod dozorem instruktora autoškoly.

 Areál Arrivy bude v sobotu 24. října otevřen od 10 do 14 hodin a návštěvníci jej najdou na adrese Náchodská 485, Nové Město nad Metují. „Na programu je prohlídka areálu a představení moderní odbavovací techniky, stánkaři nabídnou klobásy, pivo i nealko a lidé se budou moci projet po městě historickým autobusem Škoda RTO,“ vyjmenovává ředitel Arrivy Východní Čechy Jindřich Poláček. „Mysleli jsme i na nejmenší – děti dostanou papírové skládačky autobusů a pustíme je i za volant zaparkovaných vozů. Věřím, že si s námi sobotu užijí.“

Hledáme řidiče i řidičky – přijďte si to zkusit 

Arriva hledá v celé zemi řidiče a řidičky autobusů. Pro každého, kdo by o tomto povolání uvažoval, je sobota šancí, jak si řízení s instruktorem autoškoly vyzkoušet. „Na místě budeme mít připraveny testovací jízdy pro každého, kdo se bude chtít do kůže řidiče autobusu vžít, třeba i jen na malou chvíli,“ říká Poláček.

 „Rád bych pozval i slečny, paní a maminky, aby přišly a zkusily si řízení. Často je ani nenapadne, že by se mohly o tuto práci se ucházet. Je to škoda, s posilovačem a moderními technologiemi už není řízení autobusu jen dřina pro silné chlapy. Pro Arrivu jezdí stále více žen a baví je to,“ dodal.

Půlúvazky pro maminky a bezplatná autoškola pro všechny

Arriva se začala přizpůsobovat i potřebám maminek, které by chtěly usednout za volant autobusu, ale přitom se doma starají o malé děti. Pokud to jízdní řády dovolují, snaží se nabízet i zkrácené úvazky, aby se třeba dvě maminky mohly podělit o jednu směnu – jedna jezdí například brzy ráno, druhá později odpoledne a další týden si to prohodí. Arriva přijímá i zájemce, kteří mají řidičské oprávnění jen na osobní auto. Autoškolu na autobus zájemcům zaplatí a sama z nich šoféry vychová.

Arriva 1

Nové moderní autobusy Euro 6 v Arriva Východní Čechy, foto: Zdeněk Nesveda

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 O Arrivě

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů a 4 vlaky a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících.

ARRIVA v Česká republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

TZ: Arriva

Arriva 2

Nové moderní autobusy Euro 6 v Arriva Východní Čechy, foto: Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

 

Komentáře uzavřeny.