cz  Czech      uk  EN

Nový autobus VDL FUTURA se představí v České republice

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL Bus & Coach zahajuje novou významnou etapu rozvoje s novou identitou, která nyní sjednocuje všechny značky tradičního nizozemského výrobce autobusů z města Valkenswaar, u nás nejvíce známého díky autobusům BOVA. V rámci celé korporace je nyní použito pro veškeré produkty označení VDL a zároveň také vzniklo nové jednotné logo.

Společnost navazuje na velmi úspěšné období padesáti let existence v autobusovém průmyslu a na trh přichází nyní s novým modelem autobusu  NEW VDL FUTURA.  Původní autobus  BOVA FUTURA se poprvé objevil v roce 1980 a nepřetržitě se vyráběl téměř třicet let. Bezpochyby se tak stal nejdéle vyráběným evropským autobusem. 

Nový VDL FUTURA je opět typickým představitelem klasického turistického autobusu a pro evropský trh je nabízen ve velikostech délky 12,2 a 12,9 metrů u provedení se dvěma nápravami a u třínápravových autobusů v délkách 13,1 až 14,8 m. Tradiční motory DAF, vznětové šestiválce Euro 5 i EEV  řady PR o objemu 9,2 a výkonu  265  – 300 kW jsou určené pro kratší verze, u delších modelů je používán výkonnější motor DAF MX 340 s výkonem 340 kW a točivým momentem 2300 Nm. Automatizovaná převodovka AS Tronic je montována do všech zmiňovaných modelů. Elektronické asistenční systémy EBS – elektronické ovládání řízení brzd a ESC – ovládaní stability vozidla patří u nové FUTURY ke standardnímu vybavení.

Nová koncepce stavby vozu vychází z použití různě zaměnitelných, předem specifikovaných modulárních systémů. Jedná se o moderní a efektivní výrobu, založenou na letech zkušeností, při které vzniká extrémně lehká konstrukce s dobrými aerodynamickými vlastnostmi, které pozitivně ovlivňují ekonomiku úsporného provozu. 

Při navrhování interiéru byla zaměřena pozornost na prvky ovlivňující komfort a pohodlí cestujících. Autobus je vybaven moderními sedadly nové generace. Zajímavé je i nové ergonomické řešení pracoviště řidiče. Ke kvalitě cestování přispívá i nový systém elektronicky ovládaného pneumatického pérování  ECAS, za zmínku stojí inovovaný systém výkonné klimatizační jednotky.

S novým autobusem VDL FUTURA budete mít možnost se seznámit poprvé v České republice na prodejní výstavě nových a použitých autobusů v Dačicích 28. a 29. Března 2011, kterou připravila společnost VDL Bus & Coach – Czech Republic s.r.o. 

Prodejní výstava nových a použitých autobusů  19. a 20.3.2011
Prodejní výstava nových a použitých autobusů v Bürenu – pozvánka

 

 
Prodejní výstava nových a použitých autobusů  28. a 29.3.2011

Prodejní výstava nových a použitých autobusů v Dačicích – pozvánka

Kontakty:
VDL Bus & Coach Czech Republic s.r.o.

Adresa: 
Haštalská 6/1072
110 00 Praha 1 

Pobočka: 
Učňovská 177
380 01 Dačice 
Tel./fax: 
+420 384 420 348 

 

Pavel Schlosser – jednatel společnosti 
Tel./fax:  +420 384 420 348 – 24 
Mobil: +420 728 397 575 
E-mail:p.schlosser@vdlbuscoach.cz 
www.vdlbova.cz

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

VDL FUTURA

Komentáře uzavřeny.