cz  Czech      uk  EN

Setra S 415 GT- HD Final Edition – potěšení z jízdy!

Setra S 415 GT- HD Final Edition je jedním z dalších autobusů, který jsme měli možnost si vyzkoušet ve spolupráci s dopravní společností JV – Tour. Technické informace ke konkrétnímu typu nám poskytli zástupci Daimler Busses, zastoupení v České republice. JV- Tour je čerstvým majitelem nového autobusu, který je nositelem prestižního ocenění Green Coach Award 2011. Autobus S 415 GT-HD obdržel cenu Green Coach 2011, kterou udělují zástupci odborných časopisů  Omnibusrevue a  Busfahrer. Byl vybrán na základě náročných dlouhodobých testů, v soutěži, které se zúčastnilo celkem sedm dvouosých turistických autobusů. Setra konstrukční řady ComfortClass se tak stala autokarem s nejnižší spotřebou ve své kategorii.

 Autobus Setra S 415 GT- HD Final Edition

Setra, to je „tisíc detailů, které tvoří dokonalý celek“, hodnotí nový přírůstek ve firmě majitel společnosti pan Jiří Vybíral. Měli jsme možnost si vyzkoušet bílý autobus, důvěrně nazývaný „princezna“, v hlavním městě a blízkém okolí. Během krátké prohlídky a jízdy se určitě nedají do detailu posuzovat skutečné vlastnosti autobusu, přesto však můžeme potvrdit, že jízda s novou Setrou je opravdovým zážitkem! Naším průvodcem a rádcem byl řidič firmy Jiří Vybíral junior. Za volantem jsme se od prvního okamžiku cítili téměř jako doma, propracované ergonomii pracoviště řidiče „vše po ruce“ není skutečně co vytknout. Sedět za volantem Setry v nás vyvolává pocit jistoty bezpečného ovládání, a to je důležité.  Přes veškeré zkušenosti s řízením autobusů jsme z počátku trochu nervózní, protože se jedná o autobus úplně nový. V zatáčkách si  právě proto více nadjíždíme, sledujeme pozorně předsazená zpětná zrcadla, abychom nezavadili někde o větev nebo dopravní značení. Nevyhýbáme se však složitějším situacím v centru města, otáčení, couvání a parkování, zkrátka si vychutnáváme to, že autobus výborně poslouchá a lehce se ovládá. Co nás nejvíce zaujalo, je určitě silný, do rukou dobře padnoucí volant v kombinovaném provedení kůže a javorového dřeva, příjemné automatické řazení  Powershift, báječný výhled a v neposlední míře i pohodlné sezení. Již při pouhém rozjezdu dává řadový šestiválec MB OM 457 LA, Euro 5 – BlueTec tušit nadbytek výkonu.

Na bílém autobusu vynikají zejména detailní prvky typické pro modely ComfortClass- FinalEditon, tmavě tónované boční prosklení „Galaxsee“ a efektně tvarované stříbrné lišty z kartáčované oceli, stejně tak jako ústřední lišta na čelním panelu s označením SETRA. V interiéru upoutává hodně zajímavá barevná kombinace nápadně červené s černou u bohatě čalouněných sedadel  Voyage Plus. Barevné kontrastní ladění s bílým olakováním dodává autobusu exkluzivní vzhled, který ještě více podtrhují doplňky z javorového dřeva na přístrojovém panelu a také bíle podsvícený znak SETRA v předních dveřích.

JV – TOUR využívá exkluzivních nových autokarů pro specificky náročnou klientelu, ale i pro běžné potřeby českých a zahraničních cestovních kanceláří. Jedná se zde o osobitý styl majitele, vycházející ze sympatií k dokonalým německým značkám MERCEDES a SETRA, na které nedá dopustit.

Text, foto: Zdeněk Nesveda

Nový dopravní veletrh v Brně  EURORTRANS

Setra S 415 GT- HD Final Edition – fotogalerie

Setra S 415 GT- HD –  video

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.