Z pohledu laika obrovský zmatek (borská pavučina) , jinak ovšem nádherné technické řešení, před kterým smekáme a obdivujeme ho.
BusPress
Nové řešení křižovatky přinese úsporu
Stěhování plzeňských autobusů a trolejbusů do nového depa na Karlově si vyžádalo rozsáhlé úpravy trolejového vedení v křižovatce Borská – Němejcova. Na základě požadavku „dopraváků“ tak vyrostla jedna z největších trolejových křižovatek v České republice. Po dokončení Borské ulice a propojení s ulicí U Trati umožní nová konfigurace výhybek této křižovatky uspořit až 6.600 km ročně.
Realizace se ujaly Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. (PMDP) ve spolupráci se společností Elektroline. Josef Vracovský, ředitel úseku drážní cesty, uvádí: „Realizace této stavby byla pro nás výzvou s ohledem na složitost řešení, ale podařilo se nám splnit všechny požadavky kolegů z dopravního úseku. V této chvíli již křižovatkou projíždí naše vozy.“
Křižovatka je osazena šesti sestavami dálkově řízených elektrických rozbočovacích výhybek, šesti páry sjezdových výhybek a 12 sestavami trolejbusových křížení. Rozbočovací výhybky jsou osazeny identifikačním systémem VETRA, který umožňuje automatické ovládání výhybek z palubního počítače trolejbusu. Výhybky i křížení jsou v tahovém provedení.
Křižovatka Borská – Němejcova se po přemístění autobusů a trolejbusů PMDP z původního depa v Cukrovarské stala důležitým dopravním uzlem zvláště pro trolejbusovou dopravu.
Nové řešení nyní každému trolejbusu automaticky staví dopravní cestu podle linky, kterou ten den jezdí. Dílem se tak zjednodušila práce řidiče, který nyní pouze sleduje signalizaci polohy výhybek, zda je výhybka ve správné poloze.
Reklama na Buspressu – Klíč k dobrým obchodům