cz  Czech      uk  EN

Brno omlazuje také vozový park trolejbusů!

IMG_5574ab

Do Brna přijel první nový kloubový trolejbus, s cestujícími pojede od května.

První ze třiceti kloubových trolejbusů Škoda 31Tr SOR, které letos nakoupil DPMB, přijel dnes dopoledne do Brna z Plzně. Cestující se s ním v běžném provozu setkají od začátku května. Všech třicet nových trolejbusů dodá Škoda Electric do konce června tohoto roku. Početná obměna trolejbusů přichází po šesti letech, během nichž dopravce nakupoval pouze ojeté vozy z jiných dopravních podniků. Cena jednoho nového trolejbusu je přes 13 milionů korun, celkově bude nákup třiceti vozů stát téměř 400 milionů korun. Na pořízení trolejbusů využije DPMB dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod, která by mohla dosáhnout až 75 %.

Další trolejbusy budou do Brna přijíždět postupně, do konce května to bude dalších 8 vozů, během června přivezou tahače zbývajících 21 vozů. Nasazovány pak budou zejména na linky 25 a 26, které je potřeba obsluhovat vozy s větší kapacitou. Prozatím na těchto linkách jezdí v době dopravní špičky kloubové autobusy. Tato náhrada již s novými trolejbusy nebude nutná.

DPMB má ve svém vozovém parku 150 trolejbusů. Díky pořízení třiceti nových vozů se stejný počet starých trolejbusů vyřadí. Budou to vozy typu 14Tr a 15Tr podle jejich technického stavu.

 Technické údaje

  • Délka trolejbusu: 18, 75 m
  • Šířka: 2, 55 m
  • Váha: 15 800 kg
  • Počet dveří: 5
  • Počet míst k sezení: 42 + 6 sklopných sedadel
  • Počet míst celkem: 128

 TZ: DPMB

logo

 

dekra_skola MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.