cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric rozšiřuje výrobu trolejbusů a navyšuje počty zaměstnanců!

Na trojnásobek dosavadní kapacity výroby trolejbusů se dostala díky velkým exportním kontraktům za téměř šest miliard korun plzeňská Škoda Electric. Kvůli rekordní produkci rozšiřuje největší evropský výrobce trolejbusů svůj výrobní závod v Plzni a bude nabírat desítky nových dělníků a techniků. ČTK to řekl generální ředitel podniku se 760 lidmi Jaromír Šilhánek.

 „Příští rok budeme vyrábět kolem 30 trolejbusů měsíčně, tedy trojnásobek dosavadní výrobní kapacity. A protože nám některé kontrakty zajišťují náplň i na rok 2015, bude výroba trolejbusů kontinuálně pokračovat, i když zřejmě už ne tak rekordním tempem,“ uvedl.

Kvůli rekordní výrobě trolejbusů posiluje podnik výrobní zázemí. Už byla upravena hlavní montážní hala. „Uvažuje se také o možnosti rozšíření o nové kapacity ve výrobě a montáži v plzeňském areálu v Doudlevcích. Jedním z opatření může být nová výrobní linka, která by jela souběžně s tou nynější,“ uvedl ředitel.

„Hledáme také desítky nových pracovníků, například elektromechaniky a servisní techniky, tedy hlavně technické odborníky. Nárůst výroby si ale vyžádá také určité posílení v navazujících podpůrných útvarech,“ uvedl ředitel divize Trolejbusy Karel Majer.

Škoda Electric podepsala letos v létě čtyři velké exportní kontakty na trolejbusy za téměř 5,6 miliardy Kč. Od konce června má dvě zakázky za 1,8 miliardy korun, a to 50 nových trolejbusů do Sofie a 80 do Bratislavy. V červenci uzavřela kontrakt na 125 trolejbusů pro Rigu v hodnotě až 2,6 miliardy korun, tento měsíc zatím poslední zakázku na 100 vozů za 1,2 miliardy Kč do Burgasu a dalších bulharských měst.

 

Škodovácké trolejbusy jezdí ve 30 zemích – v Evropě, Asii a USA.

Podnik dále představil tento měsíc nový bateriový elektrobus a už dříve hybridbus a vodíkový autobus.

Škoda Electric loni utržila 3,3 miliardy Kč, meziročně o desetinu více; letos plánuje téměř čtyři miliardy. Loňský čistý zisk činil 607 milionů Kč, o rok dříve to bylo 700 milionů Kč.

Zdroj:ČTK

Foto: Škoda Electric

BusPress mediálně podporuje rozvoj  alternativních pohonu ve veřejné dopravě!

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.