cz  Czech      uk  EN

21 nových trolejbusů Škoda pro Budapešť

Nové trolejbusy Škoda pro Budapešť budou mít však nové karoserie Solaris Urbino 4. generace (ilustrační foto Škoda Electric)

Nové trolejbusy Škoda pro Budapešť budou mít však nové karoserie Solaris Urbino 4. generace (ilustrační foto Škoda Electric)

Plzeňská firma získala další významnou zahraniční zakázku, tentokrát v maďarské Budapešti. Škodovka do maďarské metropole dodá 21 nových moderních vozidel a naváže tak na dodávku 36 trolejbusů z předchozích let. Nová vozidla Budapešť získá do první poloviny roku 2019, první trolejbusy by se u zákazníka měly objevit na přelomu letošního a příštího roku.

„Dopravní podnik v Budapešti je s našimi trolejbusy spokojen a proto nově objednal dalších deset dvanáctimetrových a jedenáct osmnáctimetrových trolejbusů z platné rámcové smlouvy,“ sděluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Škoda Electric uspěla s modelem vozidla, který využívá jízdu na baterie a na části tratí, kde chybí vedení, tak vlastně slouží v režimu elektrobusu  – řidič v takovém případě přepne na bateriový pohon a může takto ujet i několik kilometrů. Výhodou tohoto řešení je možnost dobíjení baterií během jízdy na troleji – není tedy zapotřebí žádná speciální dobíjecí infrastruktura.

 „Maďarsko patří k našim tradičním teritoriím, vedle Budapešti jezdí trolejbusy vyrobené ve Škodovce třeba ve městě Szeged. Zajímavé je, že šlo výhradně o vozy s bateriovým pohonem. Ty jsou mezi dopravci velmi oblíbené především proto, že je mohou využívat i na trasách mimo trolejové vedení. Jejich nasazení je tedy velmi flexibilní,“ vysvětluje Pavel Kuch.

Vozidla budou využívat karosérie Urbino nejmodernější, tedy 4. generace. Stejné jako ty, které Škoda dodala do slovenské Žiliny, či plánuje dodat například do Českých Budějovic či Plzně. „V nových vozech je samozřejmostí klimatizace prostor pro cestující a řidiče, nebo moderní informační systém,“ doplňuje Pavel Kuch. Trolejbusy mají rovněž kamerový systém, který zajišťuje větší bezpečnost cestujících. Zajímavostí vozidel je mimo jiné i speciální systém, který počítá váhu cestujících.

Skupina Škoda Transportation dodala do Maďarska od roku 2007 produkty za více než pět miliard korun. Škoda Transportation před několika lety úspěšně zakončila projekt tramvají pro město Miskolc a předala tamnímu dopravnímu podniku sérii 31 moderních vozidel ForCity Classic. Škodovácké trolejbusy jezdí v Maďarsku kromě Budapešti a Szegedu také v Debrecínu. Škodovka se rovněž podílela na dodávce metra právě do maďarského hlavního města.

TZ: Škoda Electric

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.