cz  Czech      uk  EN

Standardizovaný systém ABB pro nabíjení elelektrobusů Volvo v Lucembursku

Nabíjecí infrastruktura OppCharge od ABB v Lucembursku, foto: ABB

Nabíjecí infrastruktura OppCharge od ABB v Lucembursku, foto: ABB

Systém průběžného nabíjení pro elektrobusy OppCharge od ABB představila společnost Volvo a místní dopravce Sales-Lentz ve městě Bertrange na jihozápadě Lucemburska v prosinci loňského roku. Ten jako první začal provozovat již v roce 2009 flotilu hybridních autobusů Volvo 7700, kterých v Lucembursku dnes jezdí celkem 41. Dalších, tentokrát plně elektrických autobusů Volvo 7900 electric se Bertrangu dočkají obyvatelé již v květnu letošního roku.

Standardizovaný systém nabíjecích stanic OppCharge je další perspektivní krok k možnostem plynulého začlenění čistě elektrických autobusů do veřejné dopravy v celé Evropě. Uvedená dohoda se týká čtyřpólového (resp. uzemněného) kontaktního nabíjení a uzavřely ji firmy Irizar, Solaris, VDL a Volvo za výrobce autobusů a dodavatelé nabíjecích zařízení ABB, Heliox a Siemens. Účastníci se dohodli, že parametry systémových rozhraní pro tento systém dobíjení budou volně a transparentně k dispozici všem účastníkům trhu s elektrobusy. O systému se dostává hodně informací i k českým uživatelům díky projektům Elektrické autobusy pro město a Smart City v praxi od společnosti Consulting Services Jakuba Slavíka. BusPress je partnerem těchto projektů a hodně informací o elektromobilitě v MHD se můžete hodně také dozvědět v samostatné rubrice BusPress – Elektromobilita.

Výrobci elektrobusů a nabíjecích zařízení se dohodli na společném postupu

Zde se dočtete o významu těchto řešení v článku Jakuba Slavíka, který jsme uveřejnili také na portálu BusPress. Zjistíte, podobně jako já, že elektromobiltta ve veřejné dopravě nejsou již jenom ojedinělé pokusy a testy, ale systém, kde stejně důležitou roli jako samotné elektrobusy, hraje promyšlený a logický systém celé zvolené infastruktury. Jsou to věci, které by fakticky měly zapadat do celé struktury Smart city a být její součástí.

Celý článek si přečtete ZDE

Otevřený průmyslový standard je klíčem k úspěchu – Automotive následuje OPPcharge s CCS (1/2)

Určitě nejzajímavější informace z této oblasti zazněly na 5. konferenci Elektrické autobusy pro město od zástupce ABB Miroslava Kuželky na veletrhu CZECHBUS v listopadu 2016. Stalo se tak již měsíc před tím než Volvo a ABB společně přestavily novou nabíjecí infrastrukturu OppCharge v lucemburském městě Bertrange. Vidíme, že elektromobilita v MHD se pomalu dostává do obrátek a obecného zájmu, což bylo patrné i na veletrhu CZECHBUS, kde se premiérově představila hned čtyři plně elektrická vozidla určená pro hromadnou dopravu. A také se zde uskutečnila celodenní konference Elektrické autobusy pro město tentokrát s rekordní účastí za mimořádného zájmu zástupců českých a slovenských dopravních podniků.

Prezentace ABB – Otevřený průmyslový standard je klíčem k úspěchu, ke stažení ZDE: Dobíjení elektrobusů – EU standard

Zdeněk Nesveda

zdroje: Volvo Buses, ABB, OppCharge, Consulting Services

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.