cz  Czech      uk  EN

ŠKODA TRANSTECH – Nové jméno pro finskou společnost Transtech

Tramvaje Škoda

 

Finská společnost Transtech patřící do skupiny Škoda Transportation změnila název na Škoda Transtech. Ke změně názvu jediného skandinávského výrobce kolejových vozidel dochází po úplném převzetí společnosti skupinou Škoda Transportation z května 2018.

Finská společnost Transtech byla založena v roce 1985. V roce 2015 se stala členem skupiny Škoda Transportation. Dnes je Škoda Transtech předním evropským výrobcem nízkopodlažních tramvají, dvoupodlažních vagónů, ale také významným výrobcem a dodavatelem strojírenských výrobků.

„Dlouhodobým záměrem skupiny Škoda Transportation je konsolidovat svojí pozici na západoevropských trzích. Je to rovněž záměrem nového vlastníka, mezinárodní investiční skupiny PPF, pod jejímž vedením se nám letos podařilo úspěšně dokončit převzetí finské společnosti Transtech,“ řekl Petr Brzezina, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Škoda Transportation.

Sídlo společnosti Škoda Transtech zůstává v Oulu, výrobní provozy jsou v Otanmäki. Prodejní úsek společnosti a technické služby mají sídlo v Helsinkách. V současné době je Škoda Transtech dodavatelem tramvají pro finské hlavní město Helsinky a město Tampere. Dodává také dvoupodlažní vagóny Finským železnicím. Škoda Transtech se bude mimo jiné podílet na dodávkách moderních tramvají pro německou dopravní společnost Rhein‑Neckar-Verkehr (rnv). Tyto tramvaje budou jezdit na městských a příměstských tratích v Mannheimu, Ludwigshafenu a Heidelbergu.

„Během necelých tří let jsme dokázali Transtech úspěšně restrukturalizovat a stabilizovat. Získali jsme nové zakázky a dodáváme tramvaje do Helsinek nebo Tampere. Finským železnicím dodáváme nové osobní vagóny. V tomto období jsme také zvýšili počet zaměstnanců z 500 na 650. Roční tržby společnosti přesáhly tři miliardy korun. Škoda Transtech se stala významnou součástí skupiny Škoda Transportation a přinesla další obchodní příležitosti na západních trzích. Naším úkolem je nyní pokračovat v procesu integrace společnosti Škoda Transtech do skupiny Škoda Transportation,“ dodal Zdeněk Majer viceprezident skupiny Škoda Transportation a předseda představenstva Škody Transtech.

 

TZ: Škoda Transportation

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.