cz  Czech      uk  EN

Poveze nový Magelys společnosti BusLine mistry světa?

DSC_7393

Na odpověď na tuto otázku si budeme muset patrně ještě chvíli počkat. Ale již dnes víme, že k dopravě reprezentantů budou využívány zbrusu nové autokary Iveco Magelys, které si ve výrobním závodě IVECO ve Vysokém Mýtě převzala společnost BusLine a.s. Zpráva o tom, že tři Magelysy budou oficiálními autokary pro nastávající Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, nás potěšila. V souvislosti s touto událostí jsme položili několik otázek řediteli úseku nepravidelné dopravy ze společnosti BusLine a.s., panu Janu Mečířovi (foto nahoře)

Pro které týmy bude společnost BusLine dopravu zajišťovat a kde se budou autobusy pohybovat?

Tyto autobusy budou zajišťovat přepravu pro jednu ze skupin MS v Praze. Půjde o velice prestižní hokejové týmy Kanady, Švédska a samozřejmě pro nás ten nejvýznamnější, a to český tým. Moc bychom si přáli, aby byl i tím vítězným týmem. Autobusy jsou 12,2 m dlouhé a 3,7 m vysoké. Dva z nich mají 49 míst k sezení a jeden 51 míst.

Proč jste pro tak prestižní záležitost, jakou Mistrovství světa je, vybrali právě autokary Magelys?

Naše spolupráce se společností IVECO je dlouhodobá, ale teprve letos jsme s ní začali spolupracovat i v oblasti dálkové dopravy. Nové autobusy Magelys jsou právě produktem společnosti IVECO a pro nás je výzvou jimi zajišťovat dopravu v rámci mistrovství.

V čem vy osobně vidíte největší přednost nejnovějších autokarů Magelys Euro 6?

Předností číslo jedna je jednoznačně design a dále také velice očekávána ekonomika provozu. Významnou předností je bezpochyby ekologičnost těchto vozů, která odpovídá nejvyšším ekologickým standardům Euro 6, jde o nejnáročnější emisní limity.

Myslíte si, že Magelys je srovnatelný se svými konkurenty nebo je dokonce i předčí?

S vozy IVECO Magelys zatím nemáme větší zkušenosti, je to pro nás nový produkt. Ale podle výsledků testů, které jsme sledovali, očekáváme, že je předčí, především v již zmíněné ekonomice provozu. Podle našeho názoru je výjimečný i designem.

Jak se vám líbí nápaditý, neotřelý design nejnovějšího Magelysu?

Design je skvělý, což je o tomto typu autobusu všeobecné známé. Chtěl bych především vyzdvihnout prosklené přechody mezi boční stěnou a střechou, ne každý autobus jimi disponuje. Tento prvek je specifický právě pro Magelys.

Magelys určený pro pražský šampionát bude mít nějaké specifické vybavení?

Vybavení bude zcela standardní, ale ono už samo o sobě je u Magelysu na vysoké úrovni, takže bude naprosto dostačující a v odpovídající kvalitě.

Jaký bude další osud autobusů po skončení šampionátu?

Vzhledem k tomu, že autobusy splňují veškeré parametry a limity na provoz dálkové dopravy, tak určitě budou nasazovány na přepravu naší klientely v zájezdové dopravě.

Myslíte si, že při obnově vozového parku zájezdových autobusů budete i v budoucnu preferovat Magelys?

IVECO je pro nás dlouhodobě tradiční značka autobusů a jak již bylo uvedeno, letos poprvé nasazujeme dálkové autokary od této společnosti. Pokud se nám osvědčí, jak z té ekonomické stránky, tak i z té praktické a naši klienti budou spokojeni, určitě se touto cestou vydáme.

Od začátku roku provozujete flotilu nejmodernějších linkových autobusů Iveco Crossway Euro 6, jaké jsou vaše první zkušenosti?

Co se týká ovládacích prvků a jízdních vlastností, tak jsou tyto vozy identické s předchozími typy autobusů Crossway. Vozidla jsou zatím bezporuchová a cestující jsou s jejich provozem spokojeni. Celková jízda těmito novými autobusy je klidnější a tišší. Vozy jsou lehce ovladatelné a snadno řiditelné. Pozitivní novinkou pro naše cestující je, že autobusy jsou klimatizované, nízkopodlažní a vybavené světelnými panely a hlásiči zastávek, velmi pohodlná jsou i sedadla. Prostor pro řidiče je komfortní z hlediska místa a vozy mají přehledné palubní desky.

Dovedete si představit u společnosti BusLine jednotnou skladbu vozového parku jedné nebo maximálně dvou značek, případně i českých, které dnes nabízí kompletní portfolio?    

V současné době provozujeme v zájezdové dopravě autobusy na vysoké úrovni od různých značek. Připravujeme ale nový koncept zájezdové dopravy, v rámci kterého počítáme maximálně se dvěma typy značek autobusů.

Zdeněk Nesveda – BusPress

Odpovídal: Jan Mečíř, ředitel úseku nepravidelné dopravy ze společnosti BusLine

MAGELYS 9

MAGELYS PRO KANADA- ŠVÉDSKO – ČESKO

MAGELYS 5

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 7

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 4

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 10

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS1jpg

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 8

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 2

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

MAGELYS 3

IVECO MAGELYS PRO Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

řidič pan Tomáš Štěpán  bude vozit národní tým Kanady

Oficiální partner Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze 2015

logo_busline_cmyk

WWW.MAGELYS.CZ

120 let výroby autobusů v Čechách

Článek Magelys pro Mistrovství světa uveřejňujeme mimo jiné také v souvislosti se 120. výročím založením karosárny Josefa Sodomky ve Vysokém Mýtě. Autokar Magelys, vlajková loď Iveco Bus, je přes své nesporné výhody a klady opomíjen českými dopravci, přestože  Magelys můžeme považovat částečně i za český autobus. Vždyť model linkového autobusu Crossway, vyráběný ve Vysokém Mýtě, naopak tvoří nosnou páteř vozového parku u mnoha českých dopravců.

Vývoj výroby autobusů ve Vysokém Mýtě mám možnost sledovat více než čtyřicet šest let, kdy jsem bývalý závod Karosa navštívil poprvé, tehdy ještě starou továrnu „Sodomka“ u řeky. Tehdy jsem jako šestnáctiletý kluk ještě netušil, že autobus Škoda 706 RTO, který jsem tam obdivoval na výrobní lince, budu o šest let později řídit na dálkových trasách do Bulharska.

Karosa v uplynulých čtyřiceti pěti letech prošla dvěma zásadními změnami. V roce 1970 byla zahájena rozsáhlá modernizace bývalého Sodomkova závodu na výrobu vozidel. V roce 1993 se pak podařila úspěšná privatizace. Karosa tehdy doslova povstala z popela! V obou těchto případech sehrál hlavní roli Rudolf Černý, tehdejší generální ředitel. Prosadil si odprodej Karosy Renaultu i přes nesouhlas většiny tehdejšího vedení. Jak šťastné to bylo rozhodnutí, vidíme dnes, kdy závod na výrobu autobusů ve Vysokém Mýtě je jedním z tahounů české ekonomiky, který patři do skupiny výrobního gigantu  IVECO CNH Industial N.V.

Zdeněk Nesveda – BusPress

 O IVECO BUS

Společnost Iveco Czech Republic, a. s. je dnes největším výrobním závodem značky Iveco Bus, která je součástí skupiny CNH Industial N.V. Iveco Bus navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment vozidel hromadné dopravy, která splňují veškeré potřeby veřejných i soukromých provozovatelů. Ve Vysokém Mýtě se vyrábí převážně městské a meziměstské autobusy, které se z více jak 90 % vyvážejí do přibližně 30 zemí světa.

V roce 2013 zde bylo vyrobeno rekordních 3 165 autobusů. Iveco Czech Republic, a. s patří mezi nevýznamnější firmy České republiky a je důležitým zaměstnavatelem v regionu – generuje zhruba 3 000 pracovních míst přímo a další pracovní místa vytváří u svých tuzemských dodavatelů. Výrobní závod získal v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), jenž je mezinárodní metodikou pro řízení výrobních cyklů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Zdroj: Iveco Czech Republic

 

dekra_skola MM

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.