cz  Czech      uk  EN

Novináři si na vlastní kůži zkusí jak bezpečné jsou autobusy Iveco

URNANWAY CNG1

První ročník projektu „BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016“ Vysoké Mýto, se uskuteční 13. a 14. června na polygonu ve Vysokém Mýtě.

Tentokrát však za volant usednou novináři, redaktoři nejen z motoristických redakcí, ale také i představitelé velkých dopravních firem. Na vlastní kůži si budou mít možnost zkusit, co není možné v běžném provozu. Protože akce se koná ve Vysokém Mýtě, domácí společnost Iveco Czech Republic pro nově vznikající projekt poskytla téměř dvacítku nejmodernějších vozidel IVECO, vybavených bezpečnostními systémy. Od nejmenšího koncernového vozu Fiat 500, přes dodávky, autobusy až po těžký kamion nebo sklápěčku.

Je to bezpochyby první, ale také zároveň největší interaktivní akce, při které DEKRA CZ, Akademie dopravního vzdělávání představí v takovém rozměru programy pro výchovu a výcvik řidičů v krizových situacích.

Asi málo kdy se komu podaří usednout za volant autobusu nebo těžkého náklaďáku a vyzkoušet si jak se chová na nebezpečném kluzkém povrchu. DEKRA chce předvést novinářům a dopravcům, jak učí amatérské i profesionální řidiče nehodám předcházet a jak správně mají vyřešit krizové situace. Správným působením na řidiče, jejich vzděláváním a výchovou se dá nehodovost zcela určitě snížit.

Vyzkoušet si na vlastní kůži jak tenká je hranice mezi tím, kdy jedete bezpečně a kdy už začínáte riskovat, nebo se řídíte přímo do pekla, je možné si vyzkoušet jenom na dráze polygonu. Možná, že právě tahle zkušenost, kdy řidiči zjistí, že fyzikální zákony jsou neúprosné a stále platí, mnohé z nich přesvědčí a dřív sundají nohu z plynu.

DEKRA mimo komplexních programů „Školy bezpečné jízdy“ novinářům představí nejmodernější evropský, mobilní simulátor „DEKTRUCK“ pro nácvik nejrůznějších dopravních situací.

Tisková konference

Součástí akce je tisková konference 13. 6. 2016, na které jsou novinářům na otázky z oblasti bezpečnosti řízení a bezpečnosti současných nákladních aut a autobusů připraveni odpovídat:  Dr. Ing. Jiří Došek – vedoucí Akademie dopravního vzdělávání DEKRA CZ a.s., Ing. Jiří Vaněk – generální ředitel Iveco Czech Republic, a. s., Ing. Miroslav Jurka – Product Manager Iveco Czech & Slovakia, Ing. Jaromír Dušek, – náměstek pro dopravu hejtmana pardubického kraje, Ing. František Jiraský – starosta města Vysoké Mýto, Bohuslav Fencl – předseda Autoklubu Karosa Vysoké Mýto, Ing. Libor Budina – vedoucí střediska výcvikových center DEKRA CZ a.s.

Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Komentáře uzavřeny.