cz  Czech      uk  EN

Martin Rybanský, nový předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku Bratislava

Poslanci městského zastupitelstva města Bratislava schválili na svém zasedání 27. června 2019 návrh primátora hlavního města Bratislava na jmenování nového předsedy představenstva Dopravního podniku Bratislava. Stal se jím Ing. Martin Rybanský, současný ředitel divize Autobusy, kterého primátorovi města doporučila výběrová komise na základě zrealizovaného výběrového řízení. Pro návrh hlasovalo 32 městských poslanců, pět jich bylo proti a dva se hlasovaní zdrželi. Nový předseda představenstva bude vykonávat i funkce, které doposavad vykonával generální ředitel podniku.

.

Ing. Martin Rybanský, v pravo, nový šéf Dopravního podniku Bratislava (foto: Zdeněk Nesveda)

Ing. Martin Rybanský, v pravo, nový šéf Dopravního podniku Bratislava (foto: Zdeněk Nesveda)

.

Nově zvolený předseda představenstva DPB se podle zveřejněného rozvojového plánu má zaměřit zejména na poskytování spolehlivé a kvalitní MHD, na lepší motivaci a péči o zaměstnance podniku, na ozdravění financí a v neposlední řade na zlepšení komunikace dopravního podniku se zákazníky.

Do výběrového řízení se přihlásilo 24 uchazečů s kompletními přihláškami. Z nich 10 absolvovalo pohovor s personalisty, z kterých do užšího výběru komise následně odporučila pět nejvhodnějších. Po veřejném a neveřejném pohovoru uchazečů, představení jejich rozvojových plánů a zhodnocení shromážděných materiálů odporučila komise primátorovi města uchazeče, který získal nejvíc bodů v hodnocení  výběrové  komise.

Výběrová řízení na další členy představenstva DPB by se mělo realizovat během letních měsíců.

Zdroj:DPB

.

.

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.