cz  Czech      uk  EN

LEO Express – DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Praze na hlavním nádraží!

Že jste ještě neviděli nový LEO Express? Tak nyní ta příležitost je tady. Jedinečnou možnost mají všichni  Pražané, zveme Vás na exkluzivní prohlídku! Nový vlakový dopravce LEO Express reaguje na velký zájem veřejnosti a rozhodl se v rámci zkušebního provozu otevřít svůj moderní vlak na hlavním nádraží v Praze. Budete moci  v sobotu 27.10.2012 obdivovat nejen elegantní zlatočerný zevnějšek, ale také si důkladně prohlédnout, ošahat a vyzkoušet interiér těchto zcela nových švýcarských souprav, které již za pár dnů svezou první cestující na trase mezi Prahou a Ostravou.

Budete mít přitom možnost získat aktuální informace o chystaných službách od samotných vlakových stevardů LEO Express nebo se zapojit do speciální vědomostní soutěže o volné jízdenky do vlaků LEO Express. Švýcarská souprava LEO Express bude vystavena ve stanici Praha hlavní nádraží (nástupiště 1b) v sobotu 27. října 2012 od 9:00 do 15:00. Představena bude také spolupráce s autopůjčovnou SIXT.

Nové soupravy společnosti LEO Express v minulých dnech obdržely od Drážního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu. Během něj se testují soupravy na reálné trase, ověřuje se komunikace vlaku se zabezpečovacím zařízením na trati, dokončuje trénink vlakových posádek, dolaďují připravované služby, zkrátka vše se chystá tak, aby se se zahájením řádného provozu u LEO Express cestující cítili maximálně spokojeně.

LEO Express by chtěl svézt první cestující v omezeném provozu již v listopadu, vše ale záleží na průběhu současného zkušebního provozu. Stále platí, že dopravu s cestujícími v plném provozu se šestnácti spoji denně zahájí LEO Express s novým jízdním řádem od 9. 12. 2012. V Česku má LEO Express v současnosti již celkem čtyři vlakové jednotky FLIRT od švýcarského výrobce Stadler, a to na zkušebním okruhu u Velimi a v bohumínském depu. Zbylá pátá jednotka dorazí do Česka v průběhu podzimu. LEO Express poskytne cestujícím rychlou a maximálně pohodnou dopravu zbrusu novými soupravami a velmi moderní, inovativní a kvalitní služby.

„Nechceme být nudní, nejsme běžný dopravce, ale nový fenomén přivážející zásadní změny do české dopravy“

 Říká Leoš Novotný

LEO Express – jízdní řád Praha – Ostrava: najdi si svůj spoj!

Jízdní řád LEO EXPRESS ZDE

Více informací, fotogalerie, video:

Narodil se vlak “LEO EXPRESS”…

LEO Express zkracuje vzdálenosti – Ostrava na dosah ruky!

Testování nových vlakových souprav FLIRT LEO Express v plném proudu

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.