cz  Czech      uk  EN

Narodil se vlak „LEO EXPRESS“…

dítě je v pořádku, má se čile k světu a váží 170 tun, konstatoval „otec“ Leoš Novotný, zakladatel společnosti a generální ředitel LEO Express, když dnes na hlavním nádraží v Praze si přebíral rodný list  od jednoho ze svých nových dětí.

Dnešní den považuji za přelomový, říká Leoš Novotný. „Máme poprvé možnost představit nový vlak veřejnosti tady v Praze. Na běžné trati, zatím bez cestujících, si poprvé projedeme celou trasu z Prahy až do Bohumína. Pravidelnou přepravu v plném rozsahu 16 spojů denně Praha – Ostrava plánujeme zahájit 9. prosince 2012. Vše zatím probíhá jak má a nic  nebrání termín dodržet. Chceme v Čechách nabídnout švýcarskou kvalitu za české ceny“. Leoš Novotný ještě dodává: Dnešní příjezd našeho vlaku na hlavní nádraží jsme pojali jako takovou vtipnou performanci a show naznačující, porod nového vlaku. Nechceme být nudní, nejsme běžný dopravce, ale nový fenomén přivážející zásadní změny do české dopravy. Naší krásné soupravě přeji výbornou kondici do dalších desetiletí a ať dělá cestujícím co největší radost.“

První cestující by se mohli však svést novým LEO Express již průběhu měsíce listopadu. Společnost také uvažuje představit nové vlaky i v dalších městech na trase, a to Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Leoš Novotný ještě také zdůraznil, že to jsou teprve první kroky, začátek. Uvažuje vstoupit se svými vlaky všude tam, kde tento druh přepravy bude vhodný a žádaný a bude pro něj vhodná infrastruktura. Své záměry chce realizovat nejen v Čechách, ale i v evropském měřítku. V Čechách jsou již v současné době čtyři zbrusu nové vlakové soupravy FLIRT, pátá zatím poslední od švýcarského výrobce STADLER dorazí ještě během podzimu.

 

„Nechceme být nudní, nejsme běžný dopravce, ale nový fenomén přivážející zásadní změny do české dopravy“

Leoš Novotný

text, foto: Zdeněk Nesveda

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.