cz  Czech      uk  EN

FlixMobility získala nové investice od společností TCV a Permira. Lídr v evropské dopravě postupuje v globální expanzi

  • Kolo dalšího financování bylo dokončeno se strategickými investicemi od společnostní TCV, Permira a od stávajících investorů

  • Investice podpoří expanzi sítě autobusů FlixBus ve Spojených státech, vstup na nové trhy v Jižní Americe a Asii a rozvoj železniční sítě FlixTrain

  • FlixCar pro spolujízdu autem doplní v roce 2020 stávající nabídku autobusové a vlakové dopravy v Evropě

 .

FlixBus - FlixMobility

.

Mnichov/Praha, 18. července 2019 – FlixMobility GmbH, mateřská společnost globálních platforem pro cestování FlixBus a FlixTrain, oznámila dokončení nového kola financování pod vedením TCV společně s Permirou, dvěma z největších společností investujících do rostoucích technologických společností v soukromém a veřejném sektoru. Dlouhodobý investor HV Holtzbrinck Ventures se investičního kola zúčastnil také prostřednictvím společné investice s Evropskou investiční bankou, která poskytla místní expertizu a odborné znalosti pro další rozvoj podnikání. Nejnovější investoři FlixMobility se tak připojují ke stávajícím podílníkům vedeným globálním fondem General Atlantic a Silver Lake, lídrem v oblasti investic do technologií, kteří společnosti pomohli rychle vyrůst ze startupu na pozici globálního poskytovatele mobility.

.

D.Krauss A.Schwämmlein J.Engert

Zakladatelé společnosti FlixBus: D.Krauss A.Schwämmlein J.Engert

Kapitál bude využitý na další globální expanzi i k uvedení nových služeb FlixMobility. Společnost FlixBus cílí na vedoucí postavení na trhu v USA a v roce 2020 spustí své služby na nových trzích v Jižní Americe a Asii. Pro vlaky FlixTrain znamená investice v příštím roce expanzi do dalších zemí EU v rámci postupující liberalizace evropského železničního trhu. Současně počítá s investicemi do železniční sítě v Německu, kde FlixTrain již na několika železničních koridorech vlaky provozuje. Navíc budou investice použity i ke spuštění nové platformy pro spolujízdu autem FlixCar, která doplní stávající nabídku sítě FlixBus a FlixTrain.

„To, co v roce 2013 začalo jako německý startup, se dnes stalo silnou dopravní sítí, která neustále mění způsob, jakým miliony lidí cestují po Evropě i Spojených státech,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility. „Skrze naše strategické partnerství se společnostmi TCV a Permira, které mají desítky let zkušeností a portfolio špičkových technologických společností, zrychlíme náš růst a nabídneme chytrou a zelenou dopravu ještě více lidem po celém světě prostřednictvím našich značek FlixBus, FlixTrain a brzy i FlixCar. Současně upevníme naše postavení na stávajících trzích.“

„Nemůžeme být ze spolupráce s Jochenem, Andrém, Danielem a celým týmem FlixMobility více nadšení,říká John Doran, hlavní partner ve společnosti TCV. „Už řadu let sledujeme jejich úspěch a velmi obdivujeme, čeho za tu dobu dosáhli. Strategie společnosti TCV spočívá v podpoře firem vedených vizionářskými zakladateli, nabízející výjimečné hodnoty pro zákazníky i partnery. Věříme, že FlixMobility přesně toto přináší.“

„Těšíme se, že se v budoucnu přidáme k jízdě s FlixMobility a jejími zakladateli, kteří píší obdivuhodný příběh podnikatelského úspěchu přední globální dopravní platformy pro cestování na střední a dlouhé vzdálenosti. S našimi osvědčenými zkušenostmi v oblasti technologií jsme rádi, že můžeme silný manažerský tým FlixMobility podpořit v další fázi růstu zaměřené na globální expanzi, akvizice i rozvoj vlakové přepravy,uvádí Stefan Dziarski, partner společnosti Permira. „Skrze investice do společnosti FlixMobility zdůrazňují fondy Permira svou pozici jednoho z největších technologických investorů v Evropě. FlixMobility – s jejich vysokým tempem růstu a světovou působností – se perfektně hodí do nového Fondu růstových příležitostí Permira, který se zaměřuje na vyšší investice v našich klíčových oblastech.“

John Doran, hlavní partner TCV, i Stefan Dziarski, partner společnosti Permira, se připojí k představenstvu společnosti FlixMobility.

Z německého startupu k přednímu světovému hráči v oblasti mobility

FlixMobility, která od roku 2013 mění evropský trh s hromadnou dopravou na dlouhé vzdálenosti, poskytuje prostřednictvím 350 tisíc spojení denně a více než 2000 destinací pohodlné a cenově dostupné cestování mezi městy milionům cestujících, přičemž jen v roce 2018 využilo autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain 45 milionů lidí. FlixMobility je nesporně lídrem na trhu v Evropě a v roce 2018 společnost expandovala do USA, služby tak nabízí v celkem 29 zemích. Spolupracuje s více než 300 nezávislými dopravními partnery provozujícími autobusy i vlaky a vytvořila v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst.

V roce 2018 na železnici vyjel první vlak FlixTrain, který přenesl model FlixBusu do odvětví železniční dopravy v Německu. V roce 2019 společnost požádala také o přístup na železniční trasy ve Švédsku a ve Francii při přípravě na postupující liberalizaci evropského železničního trhu.

Přibližně 1 300 zaměstnanců pracuje pro FlixBus a FlixTrain v 19 kancelářích a v 17 zemích. Díky místní spolupráci řízené z národních kanceláří je společnost schopna se neustále přizpůsobovat potřebám konkrétního trhu i lokálním zákazníkům.

Možnosti pro každého cestovatele: Spuštění FlixCar

V rámci autobusů FlixBus a vlaků FlixTrain nabízí FlixMobility stále se rozšiřující integrovanou dopravní síť, která umožňuje lidem plánovat cesty flexibilně a dle jejich potřeb. Ve snaze přinést chytré a ekologické cestování ještě více lidem a nabídnout také spojení od dveří až ke dveřím pracuje společnost FlixMobility na spuštění služby FlixCar, spolujízdy, která doplní stávající dopravní síť o další destinace.

„Již od samého počátku se sami nepovažujeme jen za autobusovou nebo dopravní společnost, ale za poskytovatele mobility; nabízíme chytré, cenově dostupné a k přírodě šetrné cestování, ať už autobusem, vlakem, nebo brzy spolujízdou,“ dodává Engert. FlixCar je dalším logickým krokem v rozvoji naší sítě tak, aby s námi mohlo ještě více lidí objevovat svět. Obsazenost automobilů se v evropském průměru uvádí jen okolo 1,5 osoby na vůz. Spolujízda je skvělý způsob, jak se podělit o náklady na cestu a snížit svůj dopad na kvalitu ovzduší.“

 

FlixMobility

 

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

www.flixbus.cz/spolecnost

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.