cz  Czech      uk  EN

DEKRA spolupracuje na vývoji inteligentního automobilu Rinspeed Σtos

Rinspeed Σtos 8

Byli jsme patrně mezi prvními v Evropě, komu se podařilo naživo si prohlédnout avizovaný inteligentní hybridní super sporťák švýcarský „think tank“ Rinspeed Σtos na ženevském autosalonu. Společnost DEKRA Automobil GmbH je jedním z partnerů více než zajímavého projektu. DEKRA v roli nezávislé organizace se podílí na shromažďování a vyhodnocování dat z palubních počítačů Σtosu.

Rinspeed Σtos 6

Rinspeed Σtos, – Ženeva 2016, foto: Zdeněk Nesveda

„Vysoce automatizované vozidla budoucnosti vyžadují nezávislé vyhodnocování dat v různých situacích“, říká Dr. Gerd Neumann, předseda správní rady společnosti DEKRA Automobil GmbH.

Více o významu s polupráce DEKRA a Rinspeed se dočtete ZDE

DEKRA M

Úplně poprvé Frank M. Rinderknech, majitel a tvůrce představil svůj Rinspeed Σtos na prestižní výstavě elektroniky CES v Las Vegas v lednu letošního roku. V březnu 2016  potom ukázal Σtos i na domácí půdě ženevského autosalonu, kde nejnovější Rinspeed budil zaslouženou pozornost.

show_image

Frank M. Rinderknech

Frank Rinderknech pro základ svého jedinečně vychytaného projektu použil hybridní BMW i8. Jsou zde dvě věci, u kterých máme pocit, že zaujali na první pohled nejen nás. Skládací volant se automaticky sbalí a zmizí v přístrojovém panelu, jak je vidět na přiloženém videu, auto není třeba řídit, poradí si hravě samo. Za originální nápad a dobrý fór považujeme také dron posazený na zadní kapotě odkud bezpečně startuje i za jízdy a automobil potom doprovází.

Rinspeed Σtos – auto, které vás nenechá v klidu…

Rinspeed Σtos 11

Rinspeed Σtos, foto: Rinspeed

Vozidlo je vybaveno dvěma pohony, přeplňovaným tříválcem Twin Power Turbo s výkonem 170 kW/231 k pro pohon zadní nápravy, pohon přední nápravy obstarává elektromotor 97 kW/131k, součet výkonů je úctyhodný 362 k /570 Nm. Tenhle svižný sporťák dosáhne stovky za pouhých 4,4 sekundy, bohužel rychlost je omezena na 250 km/h . Na čistě elektrický pohon vozidlo  zcela nehlučně ujede až 35 km, ovšem maximální rychlostí 120 km za hodinu.

Rinspeed Σtos 7

Rinspeed Σtos, – Ženeva 2016, foto: Zdeněk Nesveda

Letošní ročník ženevského autosalonu byl výjimečný i tím, více než kdy předtím se zde objevují auta s čistě elektrickým, nebo hybridním pohonem, není zde snad letos automobilka, která by elektromobiltu neměla zařazenu do programu, českou Škoda nevyjímaje. Elektromobilita zejména u veřejné dopravy je jedním z důležitých témat na stránkách BusPress, který je zároveň také mediálním partnerem projektů „Smart city v praxi“ a „Elektrobusy pro město“. Společnost Green Pear Tip, která provozovatelem internetového magazínu BusPress, pracuje nyní také na samostatném českém projektu „ Město budoucnosti – City of the future“. Elektromobilita a programy Smart City mají obrovskou šanci významně, možná již v brzké budoucnosti  ovlivnit životní prostředí a kvalitu bydlení v našich městech. Pokud se chcete dozvědět víc informací o Smart City a rozvíjející se elektromobitě, klikněte na stránky našeho partnera PROELEKTRORECHNIKY CZ

Zdeněk Nesveda – BusPress

Rinspeed Σtos 5

Rinspeed Σtos, – Ženeva 2016, foto: Zdeněk Nesveda

Rinspeed Σtos 4

Rinspeed Σtos, – Ženeva 2016, foto: Zdeněk Nesveda

Rinspeed Σtos 10

Rinspeed Σtos, – Ženeva 2016, foto: Zdeněk Nesveda

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS. EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.