cz  Czech      uk  EN

BusPress na MAN Roadshow Brno 2016

man-roadshow-brno-2016_3

MAN TGE poprvé v Čechách na MAN Roadshow Brno 2016,m foto: Zdeněk Nesveda

Redakce BusPress se účastnila prezentační akce společnosti MAN Truck & Bus s názvem MAN Roadshow 2016 na výstavišti BVV v Brně dne ve dnech 14.11. a 15. 11. 2016. Byli jsme úplně mezi prvními, kdo měl možnost v Česku vidět novinku v kategorii van do 3,5 t dodávkové vozy MAN TGE. MAN tím rozšiřuje  poprvé své produktové portfolio ve váhových kategoriích směrem dolu. Tímto krokem budou vozidla MAN nabízena od nejlehčích s hmotností od 2 900 kg N1 až po nejtěžší vozidla 50t. Od rozšíření nabídkového portfolia o MAN TGE si společnost slibuje dostat se na pozice lídra v této kategorii van na evropském trhu a uspokojení současných zákazníků novými, lehkými modely vozů, které v nabídce MAN doposud schází. Nová vozidla, u kterých postupně nabíhá výroba v závodech MAN v Polsku, budou nabízena zatím v některých zemích Evropy a v Čechách je můžeme očekávat v první polovině roku 2018. Vozy MAN TGE na bázi Volkswagen Crafter jsou v základních variantách jednak jako plně kompletované dodávkové vozy v nejrůznějších modifikacích a také využitelný podvozkový komponent pro širokou škálu možných nástaveb. Oproti současné řadě dodávkových vozů Volkswagen Crafter bude nový MAN TGE nabízen ve více modifikacích, které nabídka VW neobsahuje.  MAN TGE má některé odlišnosti typické pro řadu vozidel MAN. Servis je zajištován  jak v celé servisní síti VW, tak i MAN s výjimkou garančních servisních prohlídek a oprav. MAN bude provádět veškeré opravy a servis ve všech svých značkových servisech v rámci současných kapacit.  Předpokládáme, že se brzy dočkáme i nového autobusu MAN TGE s pravděpodobnou kapacitou 22 osob, ale to se necháme překvapit.

Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_2

Jochen Modl, jednatel společnosti MAN Truck & Bus Česká a Slovenská republika, představuje novinky MAN na tiskové konferenci v rámci MAN Roadshow 2016 v Brně, foto: Zdeněk Nesveda

Sledujte novinky MAN v rubrice MAN na BusPress ZDE

Cesta MAN po Evropě – Roadshow 2016

MAN Roadshow započala 10. října v Německu. Pokračovala zastávkami v Rakousku, Francii, Španělsku, Belgii, Dánsku, Polsku a znovu Rakousku odkud se na dny 14., 15. a 16. listopadu 2016 přesunula do České republiky, do Brna. Závěrečné etapy, více než deset tisíc kilometrů dlouhé MAN Roadshow 2016 povedou všechna vozidla přes dvě zastavení v Rumunsku zpět na ulici Dachauer do německého Mnichova, kde bude dynamické představení vozidel MAN 25. listopadu 2016 zakončeno.

V rámci akce představí při třídenních zastávkách ve vybraných cílových místech skupinu vozidel, z nichž každé je charakteristickým produktem pro daný segment provozu. Všechna vozidla jsou nositeli letošních konstrukčních novinek.

V České republice, v areálu brněnského výstaviště, je prezentováno dvanáct typických vozidel MAN pro dálkovou dopravu, stavební provoz, rozvážkovou dopravu, komunální služby, dopravu vytěženého dřeva a nadrozměrnou přepravu.

Rok 2016 byl pro MAN opět obdobím důsledného zavádění obchodních, konstrukčních, technických                   a technologických novinek. Každá nadcházející sezona si žádá lepší a efektivnější nabídku výrobků a služeb, které reagují na legitimní požadavky zákazníků a stále přísnější legislativní podmínky provozu vozidel.

MAN je jedním z vedoucích finálních výrobců dodávkových, nákladních a užitkových vozidel, stejně jako poskytovatelem obchodních, servisních a poprodejních služeb.

Díky logicky provázané a dlouhodobě budované nabídce, jak vlastních výrobků, tak služeb vedoucích k jejich efektivnímu pořízení a využívání, MAN nabízí komplexní řešení dopravních úkolů svých zákazníků s ohledem na řešení problematiky, která v rámci očekávaných legislativních úprav a společenského vývoje předchází současnosti.

TZ: MAN Truck & Bus

man-roadshow-brno-2016_4

MAN TGE s valníkovou sklápěcí nástavbou, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_6

MAN TGX 18.640 4×2 LLS, foto: Zdeněk Nesveda

 Tady srdce každého „kamioňáka“ zaplesá MAN TGX 18.640 4×2 LLS – pod kapotou 640 koní!

Silniční tahač s přívlastkem PerformanceLine Edition se vyznačuje vysokou mírou tzv. customizace, která jej výrazně odlišuje, jak v exteriéru, tak v interiéru od standardního provedení. Vozidlo je osazeno motorem D38 s nejvyšší úrovní maximálního výkonu, 471 kW/640 k. Interiér je vybaven designovými doplňky včetně kožených potahů sedaček. Vnější doplňky výrazně odkazují na prémiovou kvalitu.

  • segment provozu: dálková doprava
  • odpružení: pneumatické/pneumatické
  • kabina: typ XXL
  • motor: D3876LF09 Euro VI/EGR + SCR + CRT
  • maximální výkon: 471 kW/640 k
  • maximální točivý moment: 3000 N.m při 900 až 1400 min-1
  • vlastní hmotnost: 8,345 t (podvozek s kabinou, řidič, plné nádrže, vybavení vozu)
man-roadshow-brno-2016_8

MAN Roadshow Brno 2016, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_9

MAN TGL 8.220 4×2 BL – standardní představitel vozidel vybavených přímo z výroby, tzv. „ex-works“ pro službu u hasičských a záchranných sborů, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_7

MAN Lion’s Coach EfficientLine na Roadshow Brno 2016, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_5

NEOPLAN Cityliner na Roadshow Brno 2016, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_10

Roadshow Brno 2016, foto: Zdeněk Nesveda

 

man-roadshow-brno-2016_1

Roadshow Brno 2016, tisková konference: foto: Zdeněk Nesveda

 

MAN

 

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.